Azyle drogowe

Najbardziej narażonym i bezbronnym uczestnikiem ruchu drogowego jest pieszy. Jako osoba niemająca najmniejszych fizycznych szans w starciu z innymi uczestnikami ruchu należy szczególnie dbać i za wszelką cenę starać się poprawić jej bezpieczeństwo. W celu poprawy bezpieczeństwa przejść dla pieszych wymyślono innowacyjne bezpieczne wysepki pozwalające przekroczyć jezdnię w dwóch krokach, fizycznie rozdzielając przeciwległe pasy ruchu. Znakomicie widoczne powinny zwrócić szczególną uwagę kierowców w rejonie ich zastosowania podwyższając bezpieczeństwo przejść. Wykonane z najwyższej jakości gumy pochodzącej z recyklingu są nie tylko niezwykle wytrzymałe na wszelkie warunki atmosferyczne jak również, co jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Sztuczne wyspy drogowe

Mnogość elementów pozwalająca na wykonanie wysepek w praktycznie każdej konfiguracji jaka może mieć zastosowanie. Pozwala to na adaptację rozwiązania do indywidualnych potrzeb dostosowując urządzenia do konkretnych miejsc. Prezentowane przez nas sztuczne wyspy drogowe to elementy najwyższej jakości, zapewniające wytrzymałość, trwałość i solidność. Stworzone celem skutecznego zwiększenia bezpieczeństwo na drogach, gwarantujące niezawodność i funkcjonalność. W rejonach szczególnie zatłoczonych dróg, pozwalają wydzielić pasy do skrętu, umożliwiając kierowcom bezpieczne wykonanie manewru. W terenach zabudowanych ich zastosowanie zapobiega wyprzedzaniu w miejscach niedozwolonych poprzez stworzenie fizycznej wyspy na środku drogi, której kierujący nie może zignorować.

Widoczne wyspy zwiększające bezpieczeństwo na drogach

Rozwiązanie to szczególnie pożądane jest w rejonach przejść dla pieszych, gdzie poprzez swoją funkcję pozwalają na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa pieszych podczas przekraczania ruchliwej drogi. Fizyczna bariera jaką stanowi wysepka na środku drogi umożliwia pieszemu przekroczenie pasów jezdni pojedynczo, pozwalając na zatrzymanie się przed konkretnym pasem i upewnienie się odnośnie bezpiecznego kontynuowania przejścia. Przydatne szczególnie w przypadkach zatłoczonych dróg, gdzie wzmożony ruch w obu kierunkach utrudnia wygodne i bezpieczne przejście przez drogę. Niezwykle pomocne szczególnie w przypadku osób starszych i niepełnosprawnych, które są szczególnie narażone na nieprzyjazne warunki ruchu drogowego.