Znaki drogowe

Rola znaków drogowych, a także potrzeba ich stosowania na drodze, dla każdego jest oczywista. Odpowiednie połączenie wszystkich dostępnych znaków drogowych, w spójną całość pozwalają na stworzenie skutecznej i bezpiecznej organizacji ruchu drogowego. Znaki drogowe nierozerwalnie związane są z całą inżynierią ruchu. Mają na celu umożliwienie się nam w sposób bezpieczny i zorganizowany zgodnie z intencją organizatora ruchu drogowego. Wszystkie występujące obecnie znaki drogowe można znaleźć w naszym szerokim asortymencie. Podstawowym kryterium ze względu na które możemy je dzielić są: znaki drogowe zakazu – mające na celu przekazać kierowcy wszelkie obostrzenia i działania zabronione w ruchu drogowym, znaki nakazu – przekazujące kierowcy informacje o sposobie w jaki powinien się zachować na drodze wyrażając ustalenia organizacji ruchu, znaki ostrzegawcze – zwracające uwagę kierowcy na niebezpieczeństwa jakie kierowca może spotkać na swojej drodze nakazując mu zachowanie szczególnej ostrożności oraz znaki informacyjne – mające na celu przekazanie wszelkich informacji o rodzaju i sposobie korzystania z drogi, mówiące o obiektach znajdujących się pobliżu. Za pośrednictwem naszego sklepu MATECH Technika Drogowa mogą Państwo dokonać zakupu wysokiej jakości produktów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całym naszym asortymentem przekonania się o jakości świadczonych przez nas usług.

Produkcja znaków drogowych – stawiamy na jakość

Podkłady znaków drogowych wykonuje się je z malowanej proszkowo ocynkowanej ogniowo blachy o grubości 1.25 lub 1.5mm, bądź blach aluminiowych 1.5 lub 2mm z podwójnie zaginanymi krawędziami zapewniającej wyjątkową sztywność znaku. Ogólnie występują dwie wersje, z dołączonymi profilami montażowymi do których przykręcamy uchwyty lub bez profili gdzie mocowanie odbywa się bezpośrednio do krawędzi z wykorzystaniem uniwersalnych uchwytów. Lica znaków drogowych wykonywane są z certyfikowanych folii odblaskowych I, II lub III generacji od której struktury zależy stopień odbijania światłą jak i sama trwałość lic.

Wymiary znaków drogowych – jakie zastosować?

W zależności od rodzaju i usytuowaniu znaku drogowego ich wielkość dobieramy w następujący sposób:

Znaki MINI – stosowane głównie: - w terenie zabudowanym gdzie warunki uniemożliwiają stosowanie znaków większych lub ich zastosowanie zmniejszało by widoczność w rejonie przejść dla pieszych - na wąskich uliczkach zabytkowych miast - na tablicach kierujących, słupkach przeszkodowych.

Znaki MAŁE – przeznaczone na drogi gminne, wewnętrzne, osiedlowe, tereny zabudowane jak również jako drogowskazy tablicowe na drogach powiatowych.

Znaki ŚREDNIE – przy łączeniach dróg ekspresowych i autostrad – na drogach powiatowych – na jednojezdniowych drogach krajowych i wojewódzkich

Znaki DUŻE – te stosowane są przy jezdniach głównych na drogach ekspresowych – na dwujezdniowych drogach poza obszarem zabudowanym – na drogach dwujezdniowych w obszarze zabudowanym gdy dopuszczalna prędkość jest większa niż 60km/h

Znaki WIELKIE - stworzone z myślą o autostradach