Mini rondo

Zyskującym na popularności rozwiązaniem, poprawiającym bezpieczeństwo na drodze, jest mini rondo gumowe. Jak sama nazwa wskazuje, jest to mniejsza forma skrzyżowania o ruchu okrężnym, mająca na celu spowolnienie i udrożnienie ruchu drogowego. To szczególnie korzystne rozwiązanie ze względu na niskie koszta montażu w porównaniu np. z instalacją sygnalizacji świetlnej. W jakich sytuacjach stosuje się mini ronda? Najczęściej w miejscach, gdzie występuje problem z przepustowością skrzyżowania. Na mini rondzie panują takie same przepisy ruchu drogowego, jak na standardowym skrzyżowaniu o ruchu okrężnym, jednak ten rodzaj ronda wykorzystywany jest w przypadkach, gdzie nie ma możliwości przebudowy drogi ze względu na otaczającą ją infrastrukturę.
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

1 elementu

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

1 elementu

Ustaw kierunek malejący

Charakterystyka mini ronda

Mini rondo to coraz częściej wybierane rozwiązanie ze względu na niskie koszty oraz szybki montaż. Oferowany przez nas produkt nie wymaga specjalnego przygotowania nawierzchni - przytwierdza się go do podłoża jedynie za pomocą dostarczonych z produktem dedykowanych śrub i kołków rozporowych, które zapewniają stabilność wszystkich elementów przez wiele lat. Taki sposób instalacji pozwala na równie szybki demontaż w razie przebudowy drogi bądź zmiany położenia mini ronda. Produkt tworzy osiem, trójkątnych elementów, które, połączone ze sobą za pomocą specjalnych łączników, tworzą okrąg. Warto dodać, że każdy element został wykonany z trwałego materiału, dzięki czemu rondo wyróżnia się odpornością na uszkodzenia mechaniczne, zmienne warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV. Dodatkowo jest ono opatrzone odblaskową taśmą 3M poprawiającą widoczność konstrukcji po zmroku. Zaznaczyć trzeba, że oferowane przez nas mini rondo to produkt ekologiczny, który powstał przy użyciu gumy pochodzącej z recyklingu. Dostarczany jest w komplecie z niezbędnymi do montażu elementami, m.in. metalowymi łącznikami oraz korkami maskującymi.
Gumowe rondo

Główne zalety mini ronda

Mini rondo, oprócz oczywistego zastosowania w celu poprawy przepustowości skrzyżowania, ma również szereg zalet wpływających na rosnącą popularność tego rozwiązania. Jak powszechnie wiadomo ruch okrężny wprowadzany przy jego pomocy jest jednym z najbezpieczniejszych na świecie a instalacja tego produktu jest najszybszym sposobem na jego wprowadzenie. Montaż mini ronda jest stosunkowo łatwy, dzięki czemu pozwala uniknąć konieczności długotrwałej a co za tym idzie i kosztownej przebudowy drogi. Pragniemy zaznaczyć, że tego typu ronda nie stanowią utrudnienia dla komunikacji miejskiej, dlatego można je stosować również w większych miastach. Mini rondo oferowane przez nas zawiera aktualną Krajową Ocenę Techniczną Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, co potwierdza, że jego stosowanie jest w 100% bezpieczne. Instalacja trwa stosunkowo krótko, nie blokuje ruchu drogowego w przeciwieństwie np. do budowy ronda z kostki brukowej. Pozwala przy stosunkowo niewielkiej inwestycji znacznie podwyższyć bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Mini ronda ze sklepu matech.com

Produkty oferowane w naszym sklepie mają kluczowy wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Z tego powodu dbamy o to, aby nasz asortyment odznaczał się najwyższą jakością, przekładającą się na wytrzymałość nawet w najtrudniejszych warunkach. Firma MATECH działa na rynku od 25 lat - przez ten czas udało nam się zdobyć doświadczenie umożliwiające realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Grono naszych zadowolonych klientów tworzą nie tylko przedstawiciele spółdzielni lub wspólnot mieszkaniowych, rad miast, gmin, ale również osoby prywatne. Jako firmę wyróżnia nas duża elastyczność, doświadczenie, profesjonalny zespół oraz indywidualne podejście do klienta. Z tego powodu nasze produkty cieszą się rosnącą popularnością i znajdują zastosowanie na wielu polskich drogach, poprawiając bezpieczeństwo oraz komfort jazdy ich użytkowników.