Separatory drogowe

Separatory ruchu drogowego stosowane głównie w obszarach zabudowanych rosnących aglomeracji miejskich, mający na celu fizyczne wydzielenie odpowiednich pasów ruchu czy miejsc z niego wyłączonych, zapobiegające niepożądanym w danym miejscu zachowaniu kierowców, jak zmiany pasu ruchu w miejscu niedozwolonym, zawracaniu w miejscach niebezpiecznych czy wjeżdżanie na wyłączone z ruchu obszary dróg. Separatory pozwalają chronić wydzielone torowiska czy BUS-pasy zapobiegając wjeżdżaniu nieuprawnionych kierowców powodujących opóźnienia i utrudnienia w ruchu komunikacji miejskiej. Coraz częściej separatory drogowe U-25a stosowane są przez zarządców do dodatkowego wydzielenia obszarów wyłączonych z ruchu przy zwężeniach dróg 2 jezdniowych w rejonach przejść dla pieszych do 1 pasa ruchu celem poprawy bezpieczeństwa pieszych na pasach. Separatory pomagają egzekwować nadany przez organizatora ruchu tor jazdy pojazdów pomagając zapanować nad niepożądanych chaosem w zatłoczonych częściach miast.
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 14

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 14

Ustaw kierunek malejący

Separatory drogowe charakterystyka

Separatory drogowe U-25a służą przede wszystkim do rozdzielania oraz wyznaczania pasów ruchu. Pomagają w zabezpieczenia pieszych oraz powierzchni, które powinny być wyłączone z ruchu pojazdów. Separatory drogowe są elementami, które w znacznym stopniu wpływają na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dzięki nim możliwe jest szybkie i bezproblemowe oznakowanie różnego rodzaju zmian i przekierunkować w pasie drogowym. Montaż możliwy bez uciążliwego długotrwałego wyłączania z ruchu obszarów ich instalacji sprawia, że zastosowanie go jest wygodnym i popularnym rozwiązaniem. Separatory ruchu drogowego umożliwiają kierowcy w porę zareagować na trudną sytuację, która może stwarzać niebezpieczeństwo. Separatory należy stosować w szczególności tam, gdzie wyznaczenie pasów ruchu za pomocą znaków poziomych okazuje się niewystarczające dla zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa i płynności ruchu. Szczególnie pomocne w związaną z prowadzonymi robotami w pasie drogowym. Pozwalają też na stałe wyodrębnić pas ruchu w przypadku gdy organizator chce go przeznaczyć pod konkretne pojazdy, jak np. pojazdy komunikacji miejskich. Łańcuchowe separatory ruchu stworzone z myślą o obszarach parkingów, centrów handlowych czy lotnisk, pozwalają na estetyczne fizyczne oddzielenie obszarów wyłączonych z ruchu, prowadzenia łuków pod znacznym kontem, zapobieganie parkowania na łukach jezdni przy wyjazdach. Występuje w kilku wersjach kolorystycznych pozwalających dopasować je do naszych oczekiwań związanych z estetyką.

Łańcuchowy separator drogowy pozwalający na wyłączenie obszaru z ruchu
Rozdzielenia pasów ruchu separatorem U-25A

Separatory drogowe U-25

Separatory ruchu drogowego dostępne w ofercie wykonane są w zależności od modelu z gumy pozyskiwanej w procesie recyklingu lub z wytrzymałego PCV. Oba rozwiązania cechują się dużą wytrzymałością mechaniczną i odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Gumowe separatory drogowe dodatkowo w wersji z wtapianą odblaskową żółtą taśmą 3M sprawiającą, że są jeszcze lepiej widoczne nocą co szczególnie istotne może być na obszarach pozamiejskich. Akcesoria takie jak trzpienie z punktowymi kocimi oczkami pozwalają na stosowanie ich jako bezpiecznej i doskonale widocznej skrajni an łukach dróg. Separatory drogowe wyposażone są w gniazda montażowe pozwalające na montaż tablic kierunkowych U-6 w przypadku konieczności ich zastosowania. Występują w wersji punktowej jak i liniowej. Liniowe separatory drogowe pozwalają tworzyć odcinki nieograniczonej długości. Do separatorów ruchu drogowego polecamy dedykowane do urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowe elementy montażowe z samohamownym gwintem i wysokiej klasie wytrzymałości, które sprawią, że eksploatacja urządzeń będzie bezproblemowa i długowieczna. Separatory posiadają aktualne Krajowe Oceny Techniczne gwarantujące zgodność z przepisami prawa.