Separatory drogowe

Stosowane głównie w obszarach zabudowanych rosnących aglomeracji miejskich, mający na celu fizyczne wydzielenie odpowiednich pasów ruchu czy miejsc z niego wyłączonych, zapobiegające niepożądanym w danym miejscu zachowaniu kierowców, jak zmiany pasu ruchu w miejscu niedozwolonym, zawracaniu w miejscach niebezpiecznych czy wjeżdżanie na wyłączone z ruchu obszary dróg. Separatory pozwalają chronić wydzielone torowiska czy BUS-pasy zapobiegając wjeżdżaniu nieuprawnionych kierowców powodujących opóźnienia i utrudnienia w ruchu komunikacji miejskiej. Coraz częściej separatory drogowe U-25a stosowane są przez zarządców do dodatkowego wydzielenia obszarów wyłączonych z ruchu przy zwężeniach dróg 2 jezdniowych w rejonach przejść dla pieszych do 1 pasa ruchu celem poprawy bezpieczeństwa pieszych na pasach. Separatory pomagają egzekwować nadany przez organizatora ruchu tor jazdy pojazdów pomagając zapanować nad niepożądanych chaosem w zatłoczonych częściach miast.

Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 14

Ustaw kierunek malejący
 1. Gumowy separator drogowy - czarny żółty odblask
  Cena promocyjna 92,25 zł 75,00 zł Regular Price 82 
 2. U-25a Liniowy separator drogowy
  84,87 zł 69,00 zł
 3. U-25b Punktowy separator drogowy
  79,95 zł 65,00 zł
 4. Separator drogowy gumowy - żółty
  100,86 zł 82,00 zł
 5. Gumowy separator drogowy - zakończenie żółte
  100,86 zł 82,00 zł
 6. Separator łańcuchowy element czarny
  79,95 zł 65,00 zł
 7. Separator łańcuchowy element czerwony
  82,41 zł 67,00 zł
 8. Separator łańcuchowy element żółty
  82,41 zł 67,00 zł
 9. Separator łańcuchowy element biały
  86,10 zł 70,00 zł
 10. Element odblaskowy gumowego separatora drogowego
  35,67 zł 29,00 zł
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 14

Ustaw kierunek malejący

Separatory drogowe charakterystyka

Urządzenia te służą przede wszystkim do rozdzielania oraz wyznaczania pasów ruchu. Pomagają w zabezpieczenia pieszych oraz powierzchni, które powinny być wyłączone z ruchu pojazdów. Separatory są elementami, które w znacznym stopniu wpływają na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dzięki nim możliwe jest szybkie i bezproblemowe oznakowanie różnego rodzaju zmian i przekierunkować w pasie drogowym. Montaż możliwy bez uciążliwego długotrwałego wyłączania z ruchu obszarów ich instalacji sprawia, że zastosowanie go jest wygodnym i popularnym rozwiązaniem. Separatory ruchu drogowego umożliwiają kierowcy w porę zareagować na trudną sytuację, która może stwarzać niebezpieczeństwo. Separatory należy stosować w szczególności tam, gdzie wyznaczenie pasów ruchu za pomocą znaków poziomych okazuje się niewystarczające dla zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa i płynności ruchu. Szczególnie pomocne w związaną z prowadzonymi robotami w pasie drogowym. Pozwalają też na stałe wyodrębnić pas ruchu w przypadku gdy organizator chce go przeznaczyć pod konkretne pojazdy, jak np. pojazdy komunikacji miejskich. Łańcuchowe separatory ruchu stworzone z myślą o obszarach parkingów, centrów handlowych czy lotnisk, pozwalają na estetyczne fizyczne oddzielenie obszarów wyłączonych z ruchu, prowadzenia łuków pod znacznym kontem, zapobieganie parkowania na łukach jezdni przy wyjazdach. Występuje w kilku wersjach kolorystycznych pozwalających dopasować je do naszych oczekiwań związanych z estetyką.

Łańcuchowy separator drogowy pozwalający na wyłączenie obszaru z ruchu
Rozdzielenia pasów ruchu separatorem U-25A

Separatory drogowe U-25

Separatory drogowe dostępne w ofercie wykonane są w zależności od modelu z gumy pozyskiwanej w procesie recyklingu lub z wytrzymałego PCV. Oba rozwiązania cechują się dużą wytrzymałością mechaniczną i odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Gumowe separatory drogowe dodatkowo w wersji z wtapianą odblaskową żółtą taśmą 3M sprawiającą, że są jeszcze lepiej widoczne nocą co szczególnie istotne może być na obszarach pozamiejskich. Akcesoria takie jak trzpienie z punktowymi kocimi oczkami pozwalają na stosowanie ich jako bezpiecznej i doskonale widocznej skrajni an łukach dróg. Separatory wyposażone są w gniazda montażowe pozwalające na montaż tablic kierunkowych U-6 w przypadku konieczności ich zastosowania. Występują w wersji punktowej jak i liniowej. Liniowe separatory drogowe pozalają tworzyć odcinki nieograniczonej długości. Do separatorów drogowych polecamy dedykowane do urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowe elementy montażowe z samohamownym gwintem i wysokiej klasie wytrzymałości, które sprawią, że eksploatacja urządzeń będzie bezproblemowa i długowieczna. Separatory posiadają aktualne Krajowe Oceny Techniczne gwarantujące zgodność z przepisami prawa.