Progi zwalniające

Progi zwalniające i znaki drogowe są podstawowymi urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego służącym do wymuszenia na kierowcach zmniejszenia prędkości w terenach gdzie potrzeba podniesienia bezpieczeństwa pieszych tego wymaga np. na drogach wewnętrznych, czy też drogach osiedlowych. Proste formie charakterystyczne wzniesienia na drodze zmuszają kierowców do zdjęcia „nogi z gazu” zmniejszenie prędkości przejazdu w jego okolicach - co wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo pieszych. Stosowane w rejonach szkół czy przedszkoli sprawiają, że dzieci, najmłodsi i najbardziej narażeni na wypadek uczestnicy ruchu, są w stanie przekroczyć jezdnię w sposób o wiele bezpieczniejszy niż w przypadku ich braku. Montaż urządzeń tego typu pozwala na minimalizację tragicznych następstw jakie niesie za sobą nadmierna prędkość w miejscach szczególnie uczęszczanych przez pieszych. Mnogość produktów jakie oferowanych w kategorii progów zwalniających sprawia, że zarówno instytucje zarządzające jak zarządcy nieruchomości, czy zarządy dróg szczególnie często korzystają z tego rozwiązania.

Progi zwalniające - główne zalety

Coraz częstsze występowanie progów zwalniających na naszych drogach jest niejako wymuszone przez nieodpowiedzialne zachowanie kierowców pojazdów mechanicznych przekraczających dopuszczalne prędkości lekceważąc znaki drogowe, szczególnie na drogach większych miast oraz drogach wewnętrznych. Progi podrzutowe dostępne w ofercie stanową bardzo prosty, a zarazem skuteczny sposób wywołania określonych zachowań kierowców, którzy choćby w obawie o zawieszenie swojego pojazdu zmuszeni są zwolnić do prędkości, która pozwoli na bezpieczny przejazd przez urządzenie. Zastosowanie progów zwalniających w odpowiednich miejscach szczególnie niebezpiecznych, które upodobali sobie niesforni kierowcy niejednokrotnie pozwala na zapobiegnięciu przyszłej tragedii. W miejscach gdzie przepisy szczegółowe zabraniają stosowania typowych progów, należy zastosować progi wyspowe, które zostały zaprojektowane tak by pojazdy komunikacji miejskiej, jak autobusy nie miały problemów z ich przejechaniem bez uciążliwych dla pasażerów podskakiwania pojazdu. Autobusy w takim przypadku biorą próg wyspowy między koła co całkowicie niweluje niepożądany efekt.

Progi zwalniające na długie lata

Korzystając z oferty sklepu drogowe MATECH mogą być Państwo pewni wysokiej jakości urządzeń oferowanych przez nas. Dodatkowym atutem przedstawionych urządzeń jest to, że w znacznej większości wykonane są z litej gumy pozyskanej w procesie recyklingu, co czyni je przyjazne środowisku naturalnemu. Długowieczność zastosowania gwarantuje odporność progów na zmienne warunki atmosferyczne czy kontakt z substancjami chemicznymi. Poprawną instalację zapewniają dedykowane komplety montażowe, które wpływają na niezawodność instalacji. Samohamowny gwint oraz wysoka klasa wytrzymałości śrub oferowanych do nich sprawiają, że elementy progów bezproblemowo trzymając się latami nie wymagając praktycznie żadnych czynności serwisowych. Mnogość modeli pozwala na ich dobór nie tylko odnośnie zastosowanych prędkości do jakich spowolniony ma zostać ruch w ich rejonie, ale i ze względu na różny wygląd i kolorystykę, pozwala na dobranie ich pod względem pasującej nam estetyki. W zależności od modelu zastosowanie czarno-żółtych barw, elementy odblaskowe 3M bądź punktowych szklanych „kocich oczek” sprawia, że one znakomicie widoczne także i nocą, co jest szczególnie ważne gdyż wielu kierowców pozwala sobie wtedy na szybsze prowadzenie swoich pojazdów przez mniejsze natężenie ruchu.

Szybki sposób na podniesienie bezpieczeństwa pieszych

Przeglądając naszą ofertę znajdziecie Państwo przystępne cenowo produkty wysokiej jakości, których zastosowanie pozwoli na znaczną poprawę bezpieczeństwa zmniejszając ryzyko zaistnienia niepożądanych wypadków z udziałem pieszych. W newralgicznych przypadkach w razie zajścia potrzeby zastosowania progów zwalniających w miejscach gdzie występuje wzmożony ruch ciężki, proponujemy zastosowanie wzmacnianych wersji progu zwalniającego salamandra, wyposażonych w mocniejsze wkładki i odpowiednio dobraną mieszankę gumową. W rejonach robót drogowych bądź remontowych do szybkiego zabezpieczenia jako ciekawostkę polecamy zwijane progi zwalniające, przenośne i nie wymagającego trwałego mocowania do nawierzchni. Ich tymczasowe zastosowanie pozwala zwiększyć poziom bezpieczeństwa osób odpowiedzialnych za ich przeprowadzenie, ale również kierowców poruszających się swoimi pojazdami w pobliżu.