Progi zwalniające

Podróżując zwłaszcza po drogach większych miast, kierowcy w wielu ich miejscach mogą natrafić na charakterystyczne wzniesienia, zmuszające ich do zdjęcia nogi z gazu. Progi zwalniające, bo o nich mowa, właśnie temu mają służyć – wymuszeniu na osobach prowadzących określone pojazdy mechaniczne spowolnienia jazdy, aby dzięki temu pozostali uczestnicy ruchu drogowego (szczególnie piesi) mogli zostać odpowiednio zabezpieczeni. Instytucjom zarządzającym drogami w miastach o natężonym ruchu na drogach polecamy zatem skorzystanie z oferty sklepu MATECH. Będą mogli Państwo pozyskać tego typu artykuły pozwalające uniknąć tragicznych w skutkach zdarzeń.

Dlaczego progi podrzutowe stają się coraz częściej obecne w miastach?

Dostępne w naszym sklepie progi podrzutowe stanowią bardzo prosty i zarazem skuteczny sposób wpłynięcia na zachowanie kierowców przejawiających tendencję do prowadzenia swoich aut z nadmierną prędkością. Każdy z nich na pewno zwolni, gdy tylko się do nich zbliży w obawie o uszkodzenie podwozia samochodu, ale także z innego powodu. Pokonanie wzniesienia drogowego ze zbyt dużą prędkością mogłoby bowiem skutkować „wyrzuceniem” auta do góry, zwiększając tym samym zagrożenie również dla samych kierowców (lub obecnych pasażerów). Jak zatem widać, progi wyspowe są w stanie zapobiec powstawaniu groźnych wypadków z udziałem wszystkich uczestników ruchu drogowego, dlatego nie dziwi fakt, że coraz częściej znajdują dla siebie zastosowanie. Proponowane przez nas modele są przystępne cenowo i niezbyt wymagające w montażu, a ich wykorzystanie może zapobiec poważnym problemom zdrowotnym oraz śmierci wielu osób w miejscach, w których ryzyko zaistnienia wypadku jest wyjątkowo duże.

Główne zalety progów drogowych dostępnych w sklepie MATECH

Korzystając z oferty sklepu MATECH, każdy z Państwa staje przed szansą nabycia różnego rodzaju progów zwalniających. Swoim Klientom zapewniamy dostęp do elementów środkowych, krańcowych, a także wszystkich niezbędnych do przeprowadzania ich prawidłowego montażu artykułów. Mamy tu na myśli trwałe śruby i kołki, których wysoka jakość wykonania powoduje, że przymocowane za ich pomocą do jezdni części nie ulegną przemieszczeniu się pod naporem nawet najcięższych pojazdów. Progi drogowe, których sprzedaż prowadzimy, nie ulegają również niszczeniu pod wpływem wymagających warunków atmosferycznych oraz kontaktu z substancjami chemicznymi. Są zdolne służyć odpowiednio wszystkim uczestnikom ruchu drogowego przez bardzo długi czas. Kolorystyka progów podrzutowych powoduje natomiast, że są świetnie widoczne nie tylko w ciągu dnia, ale również w późnych godzinach wieczornych oraz nocą, kiedy wielu kierowców lubi prowadzić swoje auta nieco szybciej ze względu na mniejsze natężenie ruchu drogowego. Niestety często bywa to bardzo zgubne i tragiczne w skutkach.

Zwijane progi zwalniające – sposób na tymczasowe zabezpieczenie terenu

Zachęcając do zapoznania się ze szczegółami przygotowanej przez nas oferty, należy wspomnieć, że zostały ujęte w niej również zwijane progi zwalniające. Tego rodzaju elementy znajdują dla siebie zastosowanie przede wszystkim w miejscach, w których wykonywane są poszczególne prace remontowe bądź budowlane. Ich tymczasowe zastosowanie pozwala zwiększyć poziom bezpieczeństwa osób odpowiedzialnych za ich przeprowadzenie, ale również kierowców poruszających się swoimi pojazdami w pobliżu. Pozostałe progi drogowe, mocowane za pomocą wspomnianych wcześniej kołków oraz śrub, mogą zostać zdemontowane, gdy okaże się to konieczne, np. z powodu chęci przeprowadzenia prac konserwacyjnych na obszarze, w którym się znajdują. Klientom ceniącym sobie ekologiczne rozwiązania polecamy szczególnie progi wyspowe wykonane z gumy uzyskiwanej w wyniku przeprowadzenia procesu recyklingu, które równie skutecznie, jak wszystkie pozostałe z oferty sklepu MATECH, zmniejszają ryzyko powstawania wypadków w ruchliwych punktach na mapie miasta.