Znaki ostrzegawcze

Znaki ostrzegawcze typu A pełną w ruchu drogowym rolę ostrzegawczą informującą o występowaniu lub możliwości wystąpienia niebezpieczeństwa na drodze zwracając uwagę na potrzebę zachowania szczególnej ostrożności w rejonie ich zastosowania. Mają kształt trójkąta o żółtej barwie z czerwonymi ramkami dookoła z piktogramem informującym o zagrożeniu. Warunki umieszczenia wielkość i odblaskowość reguluje rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U. z 2019 r. poz. 545)
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 43

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 43

Ustaw kierunek malejący

Oferta sklepu MATECH

Odległość znaku ostrzegawczego od miejsca niebezpiecznego to od 150 m do 300 m na drogach, gdzie jest dopuszczalna prędkość pojazdów powyżej 60 km/h, ale także do 100 m na pozostałych drogach. Wyjątkiem jest „ustąp pierwszeństwa” czyli znak, który umieszcza się w odległości: do 50 m od skrzyżowania na drogach, na których dopuszczalna prędkość pojazdów przekracza 60 km/h, a także do 25 m od skrzyżowania na pozostałych drogach. Taki system wczesnego ostrzegania pozwala nam uniknąć sytuacji niebezpiecznych i pozostawia odpowiednią ilość czasu na przygotowanie się i reakcję na zagrożenie.

Znaki ostrzegawcze informują o wielu niebezpieczeństwach, zaczynając od ostrzeżenia poprzez znaki A-1, A-2, A-3, A-4 o niebezpiecznych zakrętach, pierwszeństwa występującego na drodze jak w przypadku A-6a,b,c,d,e czy o zagrożeniach jak przejazd kolejowy z zaporami lub bez A-9 A-10, nierównościach w pasie drogowym jak A-11 czy zwężeniach na jezdni o których informują A-12 a,b,c,. Pełnią funkcję ostrzegawczą jak znak A-14 mówiący o występowaniu robót drogowych w pasie ruchu czy A-11a informujący zbliżającym się progu zwalniającym na którym musimy zmniejszyć prędkość, miejscach stromych podjazdów A-22, A-23, szlakach zwierząt A-18a,b czy jak A-19 o występującym silnym bocznym wiatrem. Informują nas o stanie pobocza jak znaki A-31 czy A-28. Znaki pozwalają oznaczyć też inne niebezpieczeństwa poprzez zastosowanie znaku A-30. Powiadamiają nas też o skrzyżowaniach dróg równorzędnych jak A-5 czy występowaniu ruchu okrężnego A-8 lub jeden z ważniejszych znaków nakazujący ustąpienie pierwszeństwa na skrzyżowaniu A-7

Znaki ostrzegawcze, które pochodzą z naszego sklepu są wykonane z najwyższej jakości komponentów, lica znaków wykonujemy z folii odblaskowych o odpowiednich parametrach, a podkłady są podwójnie gięte i zabezpieczone poprzez malowanie proszkowe, charakteryzują się dobrą trwałością i niezawodnym wyglądem przez wiele lat. Prowadzimy wieloletnią sprzedaż mając na uwadze zarówno jakość, jak i funkcjonalność oferowanych produktów.