Lustra drogowe

Miejsca o ograniczonej widoczności, takie jak krzyżowania dróg i ulic, wyjazdy z prywatnych posesji i parkingów lub przystanki komunikacji miejskiej znajdujące się na łukach dróg, przyczyniają się do obniżenia bezpieczeństwa na drodze, w wyniku czego może dojść do różnego rodzaju kolizji i wypadków drogowych. Rozwiązaniem, które znacznie poprawia widoczność, a jednocześnie wpływa na bezpieczeństwo w danym miejscu, są lustra drogowe. Dzięki nim kierowcy upewniają się, czy mogą wykonać określony manewr bez ryzyka kolizji z innymi pojazdami. W 2004 roku zostało wydane rozporządzenie zezwalające na stosowanie jedynie luster wyprodukowanych zgodnie z normami określonymi przez Ministra Infrastruktury. Obecnie stosowane są głównie lustra okrągłe i prostokątne. Zapewniają doskonałą widoczność oraz aktywnie poprawiają bezpieczeństwo użytkowników ruchu.

Charakterystyka luster drogowych

W sprzedaży znajdziemy głównie lustra drogowe wykonane z akrylu, którego cechy sprawiają, że produkt jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz trudne warunki atmosferyczne. Lustra tego typu są najbardziej opłacalnym pod względem ceny do jakości. W razie konieczności wzmocnienia oferowane są lustra ze stali nierdzewnej, cechujące się podwyższoną odpornością na wandalizm. Lustra drogowe wyposażone są w biało-czerwoną ramkę z folii odblaskowej co znacznie poprawia widoczność i lokalizację lustra po zmroku. Lustra są niezwykle proste w montażu, w standardzie wyposażone w uchwyty na słupek. Wszelkie, niezbędne do innego typu montażu elementy jak uchwyty ścienne znajdują się w asortymencie naszego sklepu. Poprawny montaż jest kluczowy dla użyteczności lustra - musi być ono zamontowane w taki sposób, aby silne podmuchy wiatru nie zmieniały jego położenia, dlatego należy zadbać o odpowiednie zakotwienie słupka. Lustra należy umieścić na wysokości co najmniej 2.2m nad poziomem jezdni. Warto dodać, że tafla lustra w przypadku mocnego uderzenia nie rozpada się na drobne elementy, co minimalizuje ryzyko zranienia lub powstania dodatkowych uszkodzeń. Lustra drogowe oferowane są w różnych wymiarach i wariantach kolorystycznych, co umożliwia dopasowanie rodzaju produktu do miejsca montażu.


Poprawa bezpieczeństwa na drodze

Lustro drogowe to element infrastruktury wykorzystywany w miejscach, gdzie kształt jezdni, drzewa, słupy lub budynki ograniczają widoczność kierowcy niezbędną do bezpiecznego wykonania manewru czy włączenia się do ruchu. Jako producent luster drogowych stawiamy na wysoką jakość wykonania, będącą gwarancją trwałości i efektywności produktów. Pragniemy zaznaczyć, że lustra tworzące naszą ofertę zostały wykonanie zgodnie z wyżej wspomnianymi normami określonymi przez Ministra Infrastruktury, posiadają także aprobatę Instytutu Badania Dróg i Mostów.


Szeroka oferta luster drogowych

W sklepie matech.com znajdują się klasyczne, prostokątne lub okrągłe lustra z biało-czerwoną ramką lub bez niej. Szeroka oferta umożliwia dobór lustra w pełni dopasowanego do rodzaju skrzyżowania lub wyjazdu z posesji. Oprócz różnorodnego asortymentu gwarantujemy również możliwie szybki czas realizacji oraz rzetelne podejście do klienta, które jest kluczowe przy realizacji indywidualnych projektów poprawiających bezpieczeństwo na drodze.


Lustra drogowe w sklepie matech.com

Firma MATECH działa na rynku od ponad 25 lat - przez ten czas zdobyliśmy doświadczenie i wiedzę umożliwiające tworzenie produktów znacznie poprawiających komfort oraz bezpieczeństwo użytkowników polskich dróg. Naszym priorytetem jest fachowe doradztwo, precyzja wykonania, a także elastyczne podejście do powierzanych nam zleceń, dzięki czemu cieszymy się zaufaniem wielu zadowolonych klientów. Zachęcamy do zapoznania się z resztą naszej oferty i wyboru produktów spełniających Państwa oczekiwania.