Azyle drogowe

Azyle są elementami gumowymi służącymi poprawie bezpieczeństwa ruchu poprzez fizyczne wydzielenie określonego obszaru z drogi. Niezwykle wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne elementy systemu modułowego pozwalające stworzyć fizyczną barierę dla kierowców. Szybkie i łatwe w montażu dzięki dedykowanym wytrzymałym elementom montażowym. Oklejone na zewnątrz odblaskową taśmą 3M lub pokryte odblaskowymi mikro kulkami szklanymi zapewniającymi doskonałą widoczność z dużej odległości także nocą. Umożliwiają one konfigurację nieograniczenie dużego elementu dzięki modułowej budowie.

Bezpeiczene azyle dla pieszych

Siatkaview Listaview

14 produkt(ów)

Siatkaview Listaview

14 produkt(ów)

Bezpieczne wyspy dla pieszych

Skonstruowane z elementów azyli drogowych zamontowane na środku drogi, pozwalają stworzyć bezpieczną wyspę dookoła przejścia dla pieszych dzięki której pieszy może w sposób znacznie bezpieczniejszy niż normalnie przekroczyć drogę "na dwa razy", zatrzymując się na środku drogi w bezpiecznie wygrodzonym miejscu. Bezpieczne azyle dla pieszych stosowane są szczególnie tam gdzie ruch jest wzmożony a przejście uznane jest za mało bezpieczne. Szczególnie przydany w miastach na często uczęszczanych ulicach bez sygnalizacji świetlnej. Pomaga zapobiegać potrąceniom pieszych poprawiając bezpieczeństwo na drogach.

Azyle drogowe odblaskowe
Azyle MINI do rozdzielenia pasów ruchu

Azyle drogowe - kiedy stosować?

Stosowane głównie celem stworzenia bezpiecznych przejść dla pieszych z tzw. bezpieczną wyspą, jednakże zastosowań jest o wiele więcej. Azyle pozwalają na wyłączenie z ruchu części jezdni. Azyle mini pozwalają na rozdzielenie przeciwległych pasów ruchu od siebie, stwarzając fizyczną barierę zapobiegającą przejechaniu na drugą stronę jezdni. Na niebezpiecznych odcinkach dróg służy jako wyspa do rozdzielenia przeciwległych pasów ruchu wyposażona w pylony U-5b zapobiega wyprzedzaniu w miejscach niedozwolonych poprzez fizyczne rozdzielenie pasów ruchu. Pozwala on też na bezpieczny zjazd na posesję z drogi na wsiach przez które przebiegają drogi krajowe.