Azyle drogowe

Azyle są elementami gumowymi służącymi poprawie bezpieczeństwa ruchu poprzez fizyczne wydzielenie określonego obszaru z drogi. Niezwykle wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne elementy systemu modułowego pozwalające stworzyć fizyczną barierę dla kierowców. Szybkie i łatwe w montażu dzięki dedykowanym wytrzymałym elementom montażowym. Oklejone na zewnątrz odblaskową taśmą 3M lub pokryte odblaskowymi mikro kulkami szklanymi zapewniającymi doskonałą widoczność z dużej odległości także nocą. Umożliwiają one konfigurację nieograniczenie dużego elementu dzięki modułowej budowie.

Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 14

Ustaw kierunek malejący
 1. Azyl drogowy consul 50 - element narożny 500x500x100
  93,48 zł 76,00 zł
 2. Azyl drogowy consul 50 - element zewnętrzny 500x500x100
  97,17 zł 79,00 zł
 3. Azyl drogowy consul 50 - element wewnętrzny 500x500x100
  89,79 zł 73,00 zł
 4. Azyl segmentowy consul MINI - element końcowy czerwony
  167,28 zł 136,00 zł
 5. Azyl segmentowy consul MINI - element środkowy czerwony
  110,70 zł 90,00 zł
 6. Azyl segmentowy consul MINI - element końcowy szary
  167,28 zł 136,00 zł
 7. Azyl segmentowy consul MINI - element środkowy szary
  110,70 zł 90,00 zł
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 14

Ustaw kierunek malejący

Bezpieczne wyspy dla pieszych

Skonstruowane z elementów azyli drogowych zamontowane na środku drogi, pozwalają stworzyć bezpieczną wyspę dookoła przejścia dla pieszych dzięki której pieszy może w sposób znacznie bezpieczniejszy niż normalnie przekroczyć drogę "na dwa razy", zatrzymując się na środku drogi w bezpiecznie wygrodzonym miejscu. Bezpieczne azyle dla pieszych stosowane są szczególnie tam gdzie ruch jest wzmożony a przejście uznane jest za mało bezpieczne. Szczególnie przydany w miastach na często uczęszczanych ulicach bez sygnalizacji świetlnej. Pomaga zapobiegać potrąceniom pieszych poprawiając bezpieczeństwo na drogach.

Azyle drogowe odblaskowe
Azyle MINI do rozdzielenia pasów ruchu

Azyle drogowe - kiedy stosować?

Stosowane głównie celem stworzenia bezpiecznych przejść dla pieszych z tzw. bezpieczną wyspą, jednakże zastosowań jest o wiele więcej. Azyle pozwalają na wyłączenie z ruchu części jezdni. Azyle mini pozwalają na rozdzielenie przeciwległych pasów ruchu od siebie, stwarzając fizyczną barierę zapobiegającą przejechaniu na drugą stronę jezdni. Na niebezpiecznych odcinkach dróg służy jako wyspa do rozdzielenia przeciwległych pasów ruchu wyposażona w pylony U-5b zapobiega wyprzedzaniu w miejscach niedozwolonych poprzez fizyczne rozdzielenie pasów ruchu. Pozwala on też na bezpieczny zjazd na posesję z drogi na wsiach przez które przebiegają drogi krajowe.

Azyle drogowe - wysoka jakość gwarantem bezpieczeństwa.

Urządzenia oferowane przez wyróżniają się na tle konkurencji bardzo wysoką jakością wykonania. Estetyka jaką się cechują pozwala na bezproblemowe stosowanie ich w reprezentacyjnych miejscach takich jak otoczenie nowoczesnych biurowców. Zastosowana mieszanka gumy jest bardzo odporna na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne co pozwala na wieloletnią bezproblemową eksploatację. Krajowa Ocena Techniczna jaką posiadają azyle drogowe sprzedawane przez nas jest potwierdzeniem wysokiej jakości produktu oraz gwarantem wybrania odpowiedniego zgodnego z przepisami prawa rozwiązaniem.