Azyle drogowe

Azyle są elementami gumowymi służącymi poprawie bezpieczeństwa ruchu poprzez fizyczne wydzielenie określonego obszaru z drogi. Niezwykle wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne elementy systemu modułowego pozwalające stworzyć fizyczną barierę dla kierowców. Szybkie i łatwe w montażu dzięki dedykowanym wytrzymałym elementom montażowym. Oklejone na zewnątrz odblaskową taśmą 3M lub pokryte odblaskowymi mikro kulkami szklanymi zapewniającymi widoczność także nocą.

Siatkaview Listaview

11 produkt(ów)

Siatkaview Listaview

11 produkt(ów)

Show More Products

Bezpieczne wyspy dla pieszych

Skonstruowane z elementów azyli drogowych zamontowane na środku drogi, pozwalają stworzyć bezpieczną wyspę dookoła przejścia dla pieszych dzięki której pieszy może w sposób znacznie bezpieczniejszy przekroczyć drogę na "dwa razy". Bezpieczne wyspy dla pieszych stosowane są szczególnie tam gdzie ruch jest wzmożony a przejście uznane jest za mało bezpieczne.

Azyle drogowe - kiedy stosować?

Stosowane głównie celem stworzenia bezpiecznych przejść dla pieszych z tzw. bezpieczną wyspą, jednakże zastosowań jest o wiele więcej. Azyle pozwalają na wyłączenie z ruchu części jezdni. Azyle mini pozwalają na rozdzielenie przeciwległych pasów ruchu od siebie, stwarzając fizyczną barierę zapobiegającą przejechaniu na drugą stronę jezdni. Na niebezpiecznych odcinkach dróg służy jako wyspa do rozdzielenia przeciwległych pasów ruchu i zapobiegająca wyprzedzaniu w miejscach niedozwolonych.