Azyle drogowe

Głównym zadaniem azyli drogowych jest poprawa bezpieczeństwa na drodze poprzez fizyczne oddzielenie danego obszaru i wyłączenie go z ruchu drogowego. Pozwalają na odseparowanie przeciwległych pasów ruchu, tworząc fizyczną barierę uniemożliwiającą samochodom wjechanie na przeciwległy pas. Niezwykle wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne elementy systemu modułowego pozwalające stworzyć fizyczną barierę dla kierowców. Stosowane na niebezpiecznych odcinkach drogi, w miejscach, gdzie wyprzedzanie jest zabronione. Azyle pozwalają również na bezpieczny zjazd z drogi na posesję we wsiach, przez które przebiegają drogi szybkiego ruchu. Niezależnie od zastosowania cechą wspólną tego typu wyrobów jest poprawa bezpieczeństwa na drodze oraz zapewnienie kierowcom komfortowej jazdy..
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 14

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 14

Ustaw kierunek malejący

Bezpieczne wyspy dla pieszych

Jednym z najbardziej popularnych zastosowań azyli drogowych jest poprawa bezpieczeństwa pieszych przechodzących przez ruchliwą ulicę. Wysepki budowane są między pasami po obu stronach przejścia dla pieszych, szczególnie w miejscach pozbawionych sygnalizacji świetlnej. Dzięki nim pieszy może zatrzymać się podczas przechodzenia przez jezdnię i obserwować szybko zmieniającą się sytuację na drodze, co skutecznie minimalizuje ryzyko potrąceń czy wypadków. Azyle drogowe powodują również zwężenie drogi, zmuszając kierowców do ograniczenia prędkości. Skutecznie uniemożliwiają wyprzedzanie aut w okolicy przejścia dla pieszych, co jest zabronione kodeksem drogowym. Azyle dla pieszych pełnią istotną funkcję w miejscach często uczęszczanych przez dzieci - montowane są w pobliżu placówek oświatowych oraz osiedli mieszkaniowych, umożliwiając bezpieczne przejście na drugą stronę ulicy. . Bezpieczne przejścia dla pieszych stosowane są szczególnie tam gdzie ruch jest wzmożony a przejście uznane jest za mało bezpieczne. Wyjątkowo przydany w miastach na często uczęszczanych ulicach bez sygnalizacji świetlnej. Pomaga zapobiegać potrąceniom pieszych poprawiając bezpieczeństwo na drogach.
Azyle drogowe odblaskowe


Azyle MINI do rozdzielenia pasów ruchu

Charakterystyka azyli drogowych

Dawniej azyle drogowe tworzono z kostek brukowych i krawężników. Obecnie najczęściej wykorzystuje się prefabrykowane elementy gumowe gwarantujące wysoką odporność mechaniczną i opierające się niekorzystnym warunkom atmosferycznym. Montuje się je za pomocą śrub i kołków rozporowych, przytwierdzając bezpośrednio do nawierzchni drogowej. Montaż jest szybki i prosty - nie wymaga długotrwałych kosztownych remontów, ograniczeń czy wstrzymywania ruchu. Dzięki różnorodności danych elementów można tworzyć azyle o dowolnej wielkości i kształcie odpowiadające potrzebom otoczenia. Warto dodać, że każdy z elementów posiada odblaskowe wstawki z taśmy 3M lub pokryte mikro-kulkami szklanymi, która poprawia widoczność wyspy podczas trudnych warunków pogodowych, a także w nocy. Zaletą azyli jest możliwość ich wielokrotnego montażu i demontażu podczas przebudowy drogi bądź zmiany jej miejsca, dzięki czemu jest to praktyczne, ekonomiczne rozwiązanie.


Azyle drogowe - wysoka jakość gwarantem bezpieczeństwa.

Urządzenia oferowane przez wyróżniają się na tle konkurencji bardzo wysoką jakością wykonania. Estetyka jaką się cechują pozwala na bezproblemowe stosowanie ich w reprezentacyjnych miejscach takich jak otoczenie nowoczesnych biurowców. Zastosowana mieszanka gumy jest bardzo odporna na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne co pozwala na wieloletnią bezproblemową eksploatację. Krajowa Ocena Techniczna jaką posiadają azyle drogowe sprzedawane przez nas jest potwierdzeniem wysokiej jakości produktu oraz gwarantem wybrania odpowiedniego zgodnego z przepisami prawa rozwiązaniem.