Progi zwalniające wyspowe

W rejonach miast gdzie występuje ruch komunikacji zbiorowej wielce nieporządny jest efekt „podrzucania” podczas pokonywania urządzeń bezpieczeństwa ruchu jakimi są progi zwalniające. W odpowiedzi na próbę pogodzenia problemu poprawy bezpieczeństwa na drodze w miejscach występowania ruchu komunikacji zbiorowej, gdzie musimy dbać też o bezpieczeństwo i komfort samych pasażerów, najbardziej właściwym i zaprojektowanym w tym właśnie celu są wyspowe progi zwalniające. Ze względu na miejsce, w których pierwszy raz były stosowane nazywane są potocznie poduszkami berlińskimi. Progi wyspowe to typ progów zwalniających charakteryzuje się szerokością dobraną tak by autobusy i inne pojazdy komunikacji miejskim mogły bezproblemowo przejechać przez urządzenie, równocześnie zmuszając kierowców samochodów osobowych do zmniejszenia prędkości podczas ich pokonywania. Zwiększa to bezpieczeństwo w rejonach gdzie ze względu na obowiązujące przepisy prawa nie można zainstalować zwykłych progów zwalniających a uwzględniając panujące okoliczności związane z bezpieczeństwem ruchu ich instalacja jest pożądana. Prostota związana z ich szybkim i łatwym montażem czyni to rozwiązanie niezwykle popularnym. Mimo narzekań niektórych kierowców zyskują one aprobatę coraz większego grona zwracających uwagę na bezpieczeństwo uczestników ruchu.
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 2

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 2

Ustaw kierunek malejący

Progi zwalniające dla miast z komunikacją miejską

Progi wyspowe stosuje się najczęściej w miejscach, w których z powodów ryzyka wystąpienia wypadków niezbędne staje się wymuszenie ograniczenia prędkości samochodów osobowych, a czynnikiem eliminującym zastosowanie typowych rozwiązań jest jednoczesne występowanie w tym miejscu ruchu komunikacji zbiorowej. Miejsca szczególnie narażone przez wzmożony ruch pieszych to między innymi rejony szpitali, przedszkoli, szkół, osiedli mieszkaniowych, gdzie ze względu na występowanie ruchu autobusów nie możliwe jest zlokalizowanie typowego progu listwowego. Instalacja ich to prosty i sprawdzony od lat sposób na dużą poprawienie bezpieczeństwa przy niewielkich nakładach finansowych jakie musimy ponieś.

Progi wyspowe elementy motażowe


Korzyści wynikające z montażu progów zwalniających wyspowych

Aktualna Krajowa Ocena Techniczna wydana przez Instytut Badania Dróg i Mostów jest jednoznacznym potwierdzeniem bezpieczeństwa jakie niesie za sobą zastosowanie progów wyspowych. Dopuszcza ona zastosowanie tych konkretnych urządzeń potwierdzając tym samym ich bezpieczeństwo dla pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym. Rosnąca obecność tego typu rozwiązań na ulicach miast pomaga uratować coraz większa liczbę pieszych przez następstwami śmiercionośnej brawury niektórych kierowców. Poprawa bezpieczeństwa jaką możemy odnotować sprawia w rejonie w którym zostały one zastosowane sprawia, że nie dziwi fakt, iż progi wyspowe są rozwiązaniem, które coraz częściej spotykanym szczególnie w dużych miejscowościach gdzie stają się wręcz niezbędne w rejonach stale rosnącego natężenia ruchu. Długowieczność użytkowania urządzeń gwarantują tylko montaż przy użyciu dedykowanych do tego celu elementów montażowych zapewni długotrwałą bezproblemową eksploatację.


Progi zwalniające wyspowe czym się różnią?

Poduszki typu berlińskiego czyli tak naprawę progi zwalniające wyspowe - mają zastosowanie wówczas, gdy przepisy ruchu drogowe, bądź zaistniała sytuacja, nie pozwala na zastosowanie klasycznych progów zwalniających. Dzięki wytrzymałej konstrukcji z gumy pozyskanej w procesie recyklingu, są urządzeniami przyjaznymi środowisku. Różnice między poszczególnymi modelami przeważnie ograniczają się do lekkich wizualnych zmian. Ogólnie urządzenia dostępne na rynku mają zbliżone kąty najazdów i wysokość. Jeżeli chodzi o same wymiary to szerokość każdego z urządzeń wynosi 1800mm a długość w zależności od potrzeby 2000mm lub 3000mm. W razie potrzeby istnieje możliwość skonfigurowania dłuższej wersji urządzenia z wykorzystaniem progów modułowych.

Do głównych zalet stosowania jakikolwiek progów zwalniających zaliczamy bezapelacyjnie poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na każdej jezdni niezależnie od zastosowanej nawierzchni. Są produktami uniwersalnymi, których montaż możliwy jest zarówno w asfalcie, betonie jak i kostce brukowej. Ich głównym atutem jest brak jakikolwiek przeciwwskazań do montażu na ulicach zatłoczonych miast, po których poruszają się pojazdy komunikacji miejskiej. Specyfikacja „wyspówek” bierze pod uwagę przede wszystkim rozstaw kół autobusów, niwelujemy dyskomfort i niepożądane sytuację na jakie mogliby być narażeni pasażerowie znajdujący się w pojazdach w przypadku przejeżdżania przez typowy próg listwowy.


progi zwalniające wysypoweWyspowe progi zwalniające 1800x2000

Wyspowe progi zwalniające – zapraszamy do zakupów!

Udostępniamy Państwu dobrze zaopatrzony sklep drogowy z wyselekcjonowanymi urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego wysokiej jakości przy atrakcyjnych cenach. Do dyspozycji wszystkich naszych Klientów oddajemy zespół doświadczonych i wykwalifikowanych profesjonalistów, którzy służą pomocą przy doborze odpowiedniego rozwiązania. Mimo łatwości montażu zachęcamy do skorzystania z profesjonalnych usług montażowych oferowane przez wyspecjalizowane firmy drogowe, wiedza i doświadczenie związane z ich montażem w specyficznych warunkach z całą pewnością przyczyni się do użytkowania urządzeń bezproblemowo przez wiele sezonów. Oferowane przez nas wysokiej jakości progi wyspowe sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Produkty dopuszczone są do stosowania na drogach co potwierdzają niezbędne Krajowe Oceny Techniczne jakie uzyskały w tym zakresie. Urządzenia bezpieczeństwa ruchu są wysokiej klasy produktami pozwalającymi zminimalizować ryzyko wystąpienia wypadków. W przypadku dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu.