Znaki nakazu

Znaki nakazu są to znaki drogowe niezbędne do ustaleniach organizacji ruchu w postaci wskazania wymaganego sposobu jazdy oraz obowiązków uczestnika ruchu. Są one bardzo ważną grupą znaków, niezbędnych regulatorowi ruchu w celu ustalenia konkretnych zachowań na drogach. Pozwalają określić nie tylko kierunki jakowy ale i np. minimalną prędkość obowiązującą na danym odcinku drogi. W Polsce stosowanie znaków nakazu jak każdych innych reguluje Rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych z 2002 roku. Większość znaków nakazu to okręgi na niebieskim tle z białą ramką. Znaki typu C często uzupełniane są o tabliczki, których celem jest doprecyzowanie uczestników ruchu których one mają obowiązywać na danym odcinku drogi.
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 23

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 23

Ustaw kierunek malejący

Znaki nakazu - zastosowanie

Duża część znaków z grupy C C1 – C11 służy do bezpośredniego nakazania kierunku jazdy w jakim mogą poruszać się pojazdy w konkretnej sytuacji jak również o sposobie w jakim ruch ten jest prowadzony np. C-12 informując o wprowadzeniu ruchu okrężnego na skrzyżowaniu. Znaki C-14 pozwalają wyznaczyć minimalną dozwoloną prędkość a C-18 przestrzega o obowiązku stosowania łańcuchów przeciwpoślizgowych w trudnych warunkach zimowych. Znaki jak C-13, C-16 mówią nam o przeznaczeniu drogi pod ruch pieszy lub rowerowy. Należy też pamiętać, że przed znakami pierwszeństwo ma sygnalizacja świetlna.

Znaki nakazu - wyraźne, widoczne i trwałe

Nasz sklep oferuje zakup wszystkich obowiązujących w polskim kodeksie drogowym znaków nakazu, a jest ich ponad dwadzieścia. Wszystkie z nich są wykonane z materiału najwyższej jakości, który jest wytrzymały i zapewnia trwałość na długie lata. Zastosowanie certyfikowanych folii sprawia że, kolory nie bledną oraz zapewniają odpowiednią widoczność.

W sklepie MATECH prowadzimy sprzedaż znaków nakazu i innych, ostrzegawczych, czy też zakazu.