Znaki nakazu

Znaki nakazu są to znaki drogowe niezbędne do ustaleniach organizacji ruchu w postaci wskazania wymaganego sposobu jazdy oraz obowiązków uczestnika ruchu. Są one bardzo ważną grupą znaków, niezbędnych regulatorowi ruchu w celu ustalenia konkretnych zachowań na drogach. Pozwalają określić nie tylko kierunki jakowy ale i np. minimalną prędkość obowiązującą na danym odcinku drogi. W Polsce stosowanie znaków nakazu jak każdych innych reguluje Rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych z 2002 roku. Większość znaków nakazu to okręgi na niebieskim tle z białą ramką. Znaki typu C często uzupełniane są o tabliczki, których celem jest doprecyzowanie uczestników ruchu których one mają obowiązywać na danym odcinku drogi.

Siatkaview Listaview

23 produkt(ów)

Siatkaview Listaview

23 produkt(ów)

Znaki nakazu - zastosowanie

Duża część znaków z grupy C C1 – C11 służy do bezpośredniego nakazania kierunku jazdy w jakim mogą poruszać się pojazdy w konkretnej sytuacji jak również o sposobie w jakim ruch ten jest prowadzony np. C-12 informując o wprowadzeniu ruchu okrężnego na skrzyżowaniu. Znaki C-14 pozwalają wyznaczyć minimalną dozwoloną prędkość a C-18 przestrzega o obowiązku stosowania łańcuchów przeciwpoślizgowych w trudnych warunkach zimowych. Znaki jak C-13, C-16 mówią nam o przeznaczeniu drogi pod ruch pieszy lub rowerowy. Należy też pamiętać, że przed znakami pierwszeństwo ma sygnalizacja świetlna.

Znaki nakazu - wyraźne, widoczne i trwałe

Nasz sklep oferuje zakup wszystkich obowiązujących w polskim kodeksie drogowym znaków nakazu, a jest ich ponad dwadzieścia. Wszystkie z nich są wykonane z materiału najwyższej jakości, który jest wytrzymały i zapewnia trwałość na długie lata. Zastosowanie certyfikowanych folii sprawia że, kolory nie bledną oraz zapewniają odpowiednią widoczność.

W sklepie MATECH prowadzimy sprzedaż znaków nakazu i innych, ostrzegawczych, czy też zakazu.