Progi kablowe

Próg kablowy powstał w celu szybkiego zabezpieczenia i ukrycia instalacji kablowych znajdujących się na terenach imprez masowych, posadzkach magazynów czy podłogach hal przemysłowych. Niweluje on zagrożenie jakie niesie za sobą wyłożenie przewodów bez zabezpieczenia w rejonach ciągów pieszych czy komunikacyjnych. Urządzenia te potocznie zwane najazdami kablowymi spotkamy niejednokrotnie podczas imprez i innych wydarzeń plenerowych gdzie pomagają zabezpieczać ciągi instalacji technologicznej przed uczestnikami, a samych uczestników przed niebezpieczeństwem związanym z luźno prowadzonymi kablami. Pozwalają one na szybkie i bezpieczne ukrycie kabli w trakcie prac tymczasowych poprawiając bezpieczeństwo ruchu pieszego. Jest to stabilne rozwiązanie pozwalające na swobodne poruszanie się po nich zarówno pieszych jak i ruchu samochodowego. Pozwalają na podniesienie bezpieczeństwa zarówno pieszych uczestników ruchu jak i ochronę samych niejednokrotnie bardzo drogich instalacji jakie w nich są ukrywane.
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 15

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 15

Ustaw kierunek malejący

Próg kablowy – które wybrać?

Mnogość modeli pozwala dobrać odpowiedni do swoich potrzeb i adekwatny do konkretnego zastosowania próg kablowy. Zaczynając od najczęściej stosowanych progów 2,3 czy 5 kanałowych z żółtą klapą najczęściej spotykanych w rejonach imprez plenerowych, gdzie pozwalają przeprowadzić przez ciągi piesze przewody instalacji elektrycznej zasilającej foodtrucki, karuzele i inne atrakcji. Przez ochraniacze węży strażackich będące nieraz niezbędnym zabezpieczeniem dla zastępów straży pożarnej, pozwalających na upłynnienie ruchu w rejonach prowadzonych akcji jak również ochrony samego nieraz bardzo kosztownego węża gaśniczego. Do progów typu heavy, przeznaczonych pod ruch samochodów ciężarowych, stosowanych w rejonach wjazdów na place budowy, gdzie zachodzi potrzeba przeprowadzenia grubych kabli celem doprowadzenia zasilania bez innej możliwości ich ukrycia. Dzięki naszym progom, będą mogli więc Państwo bez najmniejszych obaw przeprowadzać tymczasową instalację przez ulicę, doprowadzać je z konsoli bezpośrednio do sceny w przypadku organizowania koncertu czy innej imprezy masowej. Doprowadzać kable do wozów transmisyjnych i nie tylko, a wszystko to celem zabezpieczenia zarówno samej instalacji, jak i postronnych osób będących w obszarze jej oddziaływania.
Ochraniacz węża strażackiego
Ochraniacz kabli 2 kanałowy

Próg kablowy główne cechy produktów

Każdy z dostępnych progów kablowych ma swoje unikalne cechy pozwalające na dobór w zależności od zastosowania. W zależności od swojego wymiaru mają otwory do przeprowadzenia kabli od 30x30mm do aż 135x120mm. Występują w wersji zarówno najazdu kablowego gdzie przewody są umieszczane od góry w kanałach jak i osłony kablowej które celem dodatkowego zabezpieczenia przewodów są nakładane na nie od góry. Niektóre z prezentowanych modeli progów kablowych posiadają praktyczny system łączenia na tak zwany puzzle pozwalający na szybkie i pewne połączenie elementów zapewniając ich stabilność bez konieczności nawet tymczasowego przytwierdzania do podłoża. Dodatkowo do wybranych modeli produkowane są elementy takie jak narożniki pozwalające na prowadzenie instalacji nie tylko w formie prostych linii ale i zabezpieczonych zakrętów. Zakończone estetycznymi końcówkami w miejscach gdzie wygląd ma znaczenie. Produkowane przez nas progi kablowe zostały wyposażone w praktyczny system łączenia umożliwiający szybki oraz całkowicie niezawodny montaż, pozwala to na zbudowanie w zależności od indywidualnych potrzeb odcinków o nieograniczonej długości.

Próg kablowy – znany producent

Jako producent i dystrybutor elementów bezpieczeństwa ruchu i inżynierii drogowej staramy się posiadać w ofercie tylko produkty najwyższej jakości spełniając wymagania branży drogowej. Progi kablowe dostępne w ofercie naszego sklepu drogowego to przede wszystkim trwałość za którą stoi wysoka jakość oferowanych urządzeń. Prosty montaż z którym poradzi sobie przy odrobinie chęci niemalże każda, nawet najmniej doświadczona osoba pozwala na stosowanie ich wszędzie tam gdzie zachodzi nawet najmniejsza potrzeba ukrycia kabli. Progi kablowe są oferowane w ostrzegawczych barwach lub elementami z taśm odblaskowych mających zwrócić na nie większą uwagę. Niektóre z modeli dodatkowo posiadają na sobie piktogramy mającymi zwrócić uwagę na bezpieczeństwo użytkowania. Powierzchnia urządzeń jest antypoślizgowa celem jak największej poprawy bezpieczeństwa i uniknięcie niechcianych przygód. Progi kablowe charakteryzują się wszechstronnością zastosowań, dzięki czemu są coraz popularniejszym elementem stosowanym w zabezpieczeniach tymczasowych.