U12 Słupki blokujące

Metalowe słupki blokujące u-12 produktami z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego mające za zadanie fizyczną ochronę oraz wizualne wygrodzenie wyznaczonych wyłączonych z ruchu pojazdów mechanicznych miejsc. Solidne słupki blokujące produkowane są z wysokiej jakości stali. Zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi poprzez ocynkowanie lub malowanie proszkowe. Od góry zaślepione plastikowymi zaślepkami eliminując dostawanie się wody do wnętrza słupków. Słupki blokujące typu U-12 są jednym z najpowszechniej stosowanych w obecnej chwili rozwiązań mającym na celu uniemożliwienie przedostania się pojazdu na wyznaczony teren. Stanowią one fizyczną barierę chroniącą ciągi piesze i drogi rowerowe. Poprzez swoje gabaryty i wykończenie zwracają uwagę kierowców na konieczność zachowania szczególnej ostrożności. Słupki podnoszą bezpieczeństwo pieszych i cyklistów, gdyż fizycznie zapobiegają przedostaniu się samochodów w zabezpieczone miejsca. Są idealny rozwiązaniem pomagającym uporządkować parkowanie pojazdów w miejscach niedozwolonych.
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący
SMetalowy słupek U-12C

Słupki blokujące U-12C

To typ stałych słupków drogowych stosowanych najczęściej w pobliżu łuków dróg zapobiegając parkowaniu na miejscach niedozwolonych utrudniających poruszanie się innych pojazdów po skrzyżowaniach. Produkt ten wykonywany jest z rury ocynkowanej o średnicy 120mm i malowany proszkowo na kolor biały celem zabezpieczenia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Oklejany dwoma pasami foli odblaskowej celem poprawy widoczności nocą. Po montażu w gruncie wysokość słupków nad gruntem powinna wynosić 0,8m. Słupek chodnikowy U-12C pomaga wyznaczać strefy komunikacyjne, podwyższa bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu stanowiąc fizyczną barierę i informując kierowców o konieczności zachowania ostrożności.

Słupek drogowy U-12b

Produkowany z wytrzymałej stali słupek drogowy o średnicy fi60mm jest wyższy od słupków U12C i stosowany jako podstawowy typ słupka blokującego. Ma na celu głównie zabezpieczenie przed fizycznym przekroczeniem wyznaczanych przez niego granic przez pojazdy mechaniczne. Nie utrudnia tym samym ruchu pieszych w przeciwieństwie do stworzonych do tego słupków łańcuchowych. Idealnie zabezpiecza chodniki w rejonach zatłoczonych osiedli niwelując możliwość parkowania na nich samochodów osobowych. Pomagają zarządcom dróg zapanować nad chaosem związanym z coraz większym natężeniem ruchu przy jednoczesnym braku nowych miejsc parkingowych.

biało-czerwony słupek u-12

Słupkek łańcuchowy u-12b

U-12b słupki łańcuchowe

Metalowe słupki łańcuchowe u-12b to produkty wykonane ze stali ocynkowanej o średnicy fi60mm i malowanej proszkowo celem zabezpieczenia. Ostrzegawcza biało-czerwona kolorystyka słupków informuje o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w rejonie słupka. Połączone między sobą za pomocą metalowych łańcuchów. Słupek stosowany jest jako bariera nie tylko dla pojazdów mechanicznych ale i pieszych, których ma powstrzymać przed przekraczaniem urządzenia w miejscach gdzie przejście jest zabronione i może skutkować niepożądanym zdarzeniem drogowym. Słupki mają stanowić fizyczną barierę pełniąc funkcję podobną do barierek drogowych U-11a. Swoją przydatność pokazuje szczególnie w miejscach gdzie chęć skrócenia sobie drogi przez pieszych może skutkować niebezpiecznym przekroczeniem jezdni np. w rejonach przystanków autobusowych, torowisk przy przejściach dla pieszych. Swoją obecnością sygnalizują obecność ruchy pieszego i wizualnie oddzielają go od jezdni.

Słupki blokujące - zastosowanie

Słupki blokujące znajdują coraz większe zastosowanie w ruchu drogowym, w szczególności pomagają przy:
  • Zabezpieczeniu chodników, ciągów pieszych, dróg rowerowych przed fizycznym przedostaniem się samochodów w ich rejony.
  • Swoją obecnością podnoszą uwagę i ostrożność kierowców.
  • Pomagają fizycznemu zapobiec parkowaniu w niepożądanych i nie przeznaczonych do tego miejscach.
  • Tworzą barierę nie do przekroczenia zabezpieczając miejsca wyłączone z ruchu samochodowego, takie jak parki, tereny zielone, prywatne place.
  • Pomagają zabezpieczyć rejony przystanków autobusowych przed przekraczaniem jezdni w miejscach niebezpiecznych dla pieszych.