Separatory i ograniczniki

Separatory i ograniczniki są urządzeniami bezpieczeństwa ruchu pozwalające na poprawę bezpieczeństwa nie tylko na ulicach ale i zatłoczonych parkingach. Pozwalają wyznaczyć i odgraniczyć od siebie poszczególne miejsca postojowe. Zapobiegają fizycznemu przejazdowi przez nie przez nieuważnych kierowców chroniąc nie tylko inne pojazdy, jak i elewacje budynków i obiektów w rejonie parkingów. Pomagają w fizycznym wydzieleniu przestrzeni dla pieszych, bezpiecznej od ruchu samochodów. W ofercie naszego sklepu internetowego można znaleźć szeroki wybór separatorów i ograniczników głównie w trzech wariantach – drogowe U-25, rowerowe (ograniczniki skrajni) oraz parkingowe. Każdy z nich różni się przede wszystkim dedykowanym zastosowaniem oraz możliwościami.

Separatory i ograniczniki drogowe – poprawa bezpieczeństwa na drodze

Separatory drogowe typu U25 dedykowane do fizycznego rozdzielenie naprzeciw bieżnych pasów ruchu, zapobiegając między innymi wyprzedzaniu w miejscach niedozwolonych. Pozwalają na kontrolowanie sytuacji na poszczególnych pasach ruchu, pomagają w oznakować wszelkiego rodzaju zmiany oraz przekierowania znajdujące się w pasie drogowym. Ograniczniki skrajni są produktami pozwalającymi na wyznaczenie bezpiecznych ciągów rowerowych poprzez rzeczywiste i znakomicie widoczne oddzielenie poszczególnych ciągów komunikacyjnych. Pozwalają na uporządkowanie ruchu poprawiając tym samym bezpieczeństwo ich uczestników. Separatory parkingowe przeznaczone głównie to fizycznego wydzielenia miejsc parkingowych w celu ochrony innych pojazdów i elementów infrastruktury na parkingach. Idealnie nadają się do stworzenia fizycznej bariery do ochrony elewacji przy miejscach parkingowych.

Szeroka oferta i mnóstwo zastosowań

Separatory i ograniczniki sprawdzą się nie tylko na drogach, ale także różnego rodzaju parkingach i miejscach postojowych. Pozwolą na skuteczne wyznaczenie i kontrolowanie przeznaczenia konkretnej powierzchni dla określonych uczestników ruchu drogowego. Montowane najczęściej na parkingach przy galeriach handlowych, biurowcach, halach produkcyjnych i wszędzie tam gdzie niezbędne jest fizyczne zapobieżenie ich przekroczenia. Wysokiej jakości rozwiązanie z gumy, które będzie służyć bezproblemowo przez wiele lat.