Radar ze znakiem wyświetlającym prędkość

W dzisiejszych czasach kierowca szczególnie w ruchu miejskim jest nieustannie rozpraszany i atakowany przeróżnymi informacjami jak reklamy itd. W celu skutecznego zwrócenia jego uwagi stosujemy doskonale widoczny, wizualnie rzucający się w oczy i zwracający uwagę kierowcy system znaków radarowych. Dzięki zastosowaniu znaków radarowych wykorzystujemy sprzężenie zwrotne w celu przedstawienie informacji dla konkretnego kierowcy. Dzięki temu, że znak wysyła informację o zbyt dużej prędkości do konkretnego kierowcy z dużym prawdopodobieństwem możemy liczyć na jego pozytywną reakcję, zwolnienie i zachowanie ostrożności. Radar prędkości jest urządzeniem mającym na celu spowolnienie prędkości pojazdów w rejonach szkół, uczęszczanych dróg, w pobliżu skrzyżowań, w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych. Urządzenie jest połączeniem cyfrowego wyświetlacza mającego zwrócić uwagę kierowców z radarem mierzącym prędkości samochodów.
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 4

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 4

Ustaw kierunek malejący

Skuteczna alternatywa dla fotoradarów

Urządzania są idealną alternatywą w miejscach gdzie samorządy chcą zastąpić kiedyś stosowane fotoradary, czy to ze względu na zmianę przepisów czy przez złe postrzeganie fotoradarów przez społeczeństwo. Edukacyjna funkcja tych urządzeń pozwala w prosty sposób bez sprzeciwów społeczeństwa na skurczną walkę z przekraczaniem dozwolonych prędkości. Pozbawiony represywnej funkcji związanej z mandatami są pozytywnie odbierane przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Działanie psychologiczne, które wykorzystuje efekt sprzężenia zwrotnego skutkuje wysoką skutecznością prewencyjną skutecznie zmniejszając zagrożenie wypadkiem w rejonie radarów ze znakiem prędkości.


Radar prędkości ze znakiem - jak to działa?

Urządzenia wyposażone są w radar dopplerowski K-Band zapewniający dokładność i pewność pomiarów prędkości. Zakres pomiarów w jakim urządzenie prowadzi pomiar to 2 - 199 km/h. Radar pokazuje kierowcy informację w postaci napisu "twoja prędkość" i informacji dodatkowej związanej z oceną prędkości. W przypadku wykrycia przekroczenia ustawionej prędkości znak wyświetli zdefiniowaną wcześniej informację np. tekstu "ZWOLNIJ" w czerwonym kolorze. W przypadku gdy pojazd jedzie z dozwoloną prędkością możemy ustawić podziękowanie i pochwale dopingującą kierowce. Psychiczny aspekt bezpośredniego zwracania się do kierowcy i wysyłania czytelnych sygnałów ma tu bardzo duże znaczenie i bezpośrednio wpływa na skuteczność rozwiązania. Radar wyprodukowany jest w technologiach które zapewniają dużą energooszczędność, jak np. zastosowanie diód LED, dzięki czemu całość pozwala na zastosowanie paneli fotowoltaicznych (potocznie zwanymi bateriami słonecznymi) jako źródło zasilania systemu.


Wbudowany system zbierania informacji o ruchu

Urządzenie doskonale sprawdza się gdy zachodzi dodatkowa potrzeba stworzenia statystyki prędkości i uczęszczania dróg. Znaki radarowe wyposażone są w wbudowany system zbierania informacji o ruchu, który klasyfikuje i liczy pojazdy. Do późniejszej analizy generowane są pliki statystyczne a w nich zapisywane są informacje jak data i czas, prędkość i ilość pojazdów. W strefach ekonomicznych i w rejonach zakładów produkcyjnych pozwala na zbieranie informacji o natężeniu ruchu i prędkości zwracając uwagę na ewentualność zastosowania innych środków poprawiających bezpieczeństwo ruchu.


Sprawdzone działanie na całym świecie

Znaki z radarem prędkości stosowane są z powodzeniem w wielu krajach jak USA, Kanada, Meksyk, Ameryka Środkowa. Wykazano, że znaki radarowe skutecznie spowalniając kierowców na odcinku kilku kilometrów od miejsca ich zastosowania. Dzięki nim możesz zmienić prędkość z jaką kierowcy poruszają się w niebezpiecznych miejscach, poprawiając aktywnie bezpieczeństwo pieszych. Skutecznie stosowany w rejonach szkół, na uczęszczanych drogach jak również na terenach zakładów produkcyjnych.