Oznakowanie parkingów, osiedli mieszkaniowych, miejsc postojowych

Do zarządców nieruchomości i developerów kierujemy kompleksowe usługi pozwalające zająć się wszelkimi sprawami związanymi z zagadnieniami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wykonujemy oznakowanie zgodnie z projektami w pełni profesjonalnie z użyciem doświadczonych ekip posiadających niezbędną wiedzę i profesjonalne narzędzia. W ofercie posiadamy wszystkie potrzebne pozycje takie jak znaki drogowe, progi zwalniające, blokady parkingowe, słupki wygrodzeniowe, lustra drogowe i inne pozycje związane z bezpieczeństwem ruchu czy wyposażeniem parkingów. Oznakowanie poziome wykonujemy przy pomocy drogowych agregatów malarskich zapewniając jego wysoką trwałość.

Kompleksowe oznakowanie parkingów i osiedli mieszkaniowych

to prawidłowe połączenie odpowiednio rozplanowanego oznakowania pionowego, poziomego i elementów bezpieczeństwa ruchu:
 • montaż niezbędnych znaków drogowych,
 • montaż luster drogowych,
 • wyznaczenie miejsc parkingowych,
 • wyznaczyć przejść dla pieszych,
 • wyznaczanie niebieskich miejsc dla niepełnosprawnych,
 • montaż słupków parkingowych,
 • zabezpieczenie miejsc blokadami parkingowymi,
 • zabezpieczenie dróg pożarowych i miejsc wyłączonych z ruchu,
 • oznakowanie budynków, montaż elementów informacji przestrzennej,
 • montaż progów zwalniających i innych niezbędnych urządzeń BRD poprawiających bezpieczeństwo.

 • Dopiero połączenie tych elementów w spójną całość zapewni mieszkańcom bezpieczeństwo użytkowania. W ramach naszej oferty doradzimy w zakresie organizacji ruchu i zaproponujemy najlepsze technologicznie rozwiązania mające na celu podnieść bezpieczeństwo, komfort użytkowania i estetykę placów parkingowych, skwerów, osiedli, budynków czy ulic. 


  Niejednokrotnie niezbędne dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców staje się montaż urządzeń brd. takich jak progi zwalniające, które to poprzez fizyczne wymuszenie zmniejszania prędkości kierowców poprawiają bezpieczeństwo w rejonach zastosowania. Szczególnie narażeniu są tu najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego – dzieci – w rejonach szkół, placów zabaw, przejść dla pieszych i innych newralgicznych dla bezpieczeństwa ruchu miejsc.

  Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach każde dodatkowe miejsce parkingowe na zatłoczonych osiedlach mieszkaniowych może okazać się elementem na „wagę złota”, dlatego pomocne okazuje się prawidłowe wyznaczenie parkingów niosące za sobą maksymalizację ilości miejsc postojowych, pomaga nie tylko zyskać dodatkowe miejsca jak również zapanować nad chaosem, który na parkingach może stworzyć niebezpieczne sytuacje nie tylko dla pieszych ale i samych pojazdów.

  Skuteczne zarządzanie parkingami wymaga zastosowania odpowiedniego oznakowania pionowego jak również wymalowania wszystkich niezbędnych elementów parkingu od zaznaczenia miejsc, poprzez wyznaczenie parkingów dla osób niepełnosprawnych, aktualnie w kolorze niebieskiej koperty z symbolem zgodnie z aktualnymi przepisami, aż do wyznaczanie ciągów komunikacyjnych, dróg pożarowych czy niezbędnych dla bezpieczeństwa przejść dla pieszych.

  Na osiedlach mieszkaniowych nie możemy zapomnieć, że wyłączenie z ruchu miejsc niedozwolonych do parkowania choćby ze względu na utrudnienie przejazdu pojazdom uprzywilejowanym jak np. straż pożarna czy pogotowie jest niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa życia, dlatego też niezwykle ważne jest skuteczne powstrzymania parkowania w takich miejscach, pomogą nam w tym nie tylko znaki, ale fizyczne przeszkody jak słupki elastyczne. Tylko prawidłowe oznakowanie osiedli umożliwi odpowiednim służbom miejskim skuteczną interwencję oraz czuwanie nad przestrzeganiem organizacji ruchu, która do poprawy bezpieczeństwa, zachowanie estetyki, spójności parkingów czy dróg wewnętrznych. Ze względu na coraz większy ruch pojazdów uregulowanie sposobu ich poruszania się w strefach zamieszkania nie tylko poprawi bezpieczeństwo ale również sprawi, że jazda i parkowanie na osiedlach stanie się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze dla mieszańców.

  Na prawidłowo oznakowanych osiedlach ze zużytym oznakowaniem, pomożemy w odnowieniu zużytego oznakowania, odmalowanie istniejących linii, wymienimy znaki lub słupki w razie potrzeby.  Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług! W razie jakikolwiek pytań prosimy o bezpośredni kontakt!