Progi podrzutowe

W celu szybkiej poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych i rowerzystów poza drogami publicznymi zalecamy stosowanie progów podrzutowych. Ten specyficzny rodzaj progów charakteryzujących się krótkim najazdem i jest przeznaczony do spowolnienia ruchu do ok. 5-10 km/h. Montaż progów tego typu szczególnie polecany na obszarach o ograniczonej dostępności jak osiedla mieszkaniowe o zwartej zabudowie. Jest to jedna z najpopularniejszych i szybkich sposobów na ochronę tych najbardziej narażonych uczestników ruchu. Główną zaletą tego rozwiązania jest fizyczne wymuszenie ograniczenia prędkości przez kierowców. Co więcej, montaż progów podrzutowych jest niezwykle łatwy i szybki, co czyni to rozwiązanie niezwykle docenianym. Mimo narzekań niesfornych kierowców, nie da się ukryć, że progi zwalniające w znacznym stopniu poprawiają bezpieczeństwo na drodze.
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 21

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 21

Ustaw kierunek malejący

Zastosowanie progów zwalniających podrzutowych

Progi podrzutowe stosuje się najczęściej w miejscach, w których z powodów bezpieczeństwa niezbędne jest wymuszenie ograniczenia prędkości samochodów. Miejsca te to między innymi szpitale, przedszkola, szkoły, osiedla i nie tylko. Te z pozoru błahe elementy przez swoją obecność zmuszają kierowcę do zmniejszenia prędkości w obszarze ich występowania. Progi podrzutowe pełnią podobną funkcję co progi zwalniające stosowane na drogach publicznych. Coraz częstsze ich występowanie w przestrzeni publicznej jest powiązane z chęcią poprawy bezpieczeństwa i ograniczeniu ilości wypadków związanych z nadmierną prędkością na obszarach zabudowanych. Dzięki nim kierowcy poruszają się ze znacznie mniejszą prędkością oraz zachowują o wiele większą uwagę poruszając się m.in. na terenach osiedlowych. Co więcej, progi te mogą pośrednio przyczynić się do zmniejszenia natężenia ruchu na drogach wewnętrznych. Kierowcy mając do wyboru alternatywną drogę, z całą pewnością wybiorą trasę, w której brak tego typu spowalniaczy. Nic więc dziwnego, że progi podrzutowe znajdują się dziś niemalże przy każdej szkole, przedszkolu, czy szpitalu.

próg zwalniający czarno-żółty

progi podrzutowe typu długiego

Progi zwalniające podrzutowe od znanego i cenionego producenta

W ofercie posiadamy wiele modeli progów podrzutowych wykonanych z gumy pozyskiwanej w procesie recyklingu. Są to trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne urządzenia. Nieznaczne różnice choćby wizualne pozwalają dobrać odpowiednie rozwiązanie pod osobiste gusta czy estetykę w jakim urządzenie ma być zastosowane. W większości przypadków progi podrzutowe to trapezowy element o wysokim kącie najazdu i krótkiej jego długości. Kolorystyka czarno-żółta ma na celu zwiększenia widoczności i zwrócenie uwagi na występowanie progów. A elementy odblaskowe typu kocie oczka stosowane w niektórych modelach zwiększają widoczność szczególnie nocą. W spodzie progów podrzutowych znajdziemy kanał przeznaczonych na zastosowanie metalowego wzmocnienia z rury 3/4 cala podnoszącej wytrzymałość montażu. Progi wykonane z gumy są elementami o wysokiej trwałości i jakości wykonania, które na pewno spełnią pokładane w nich oczekiwania.

Progi zwalniające podrzutowe

Stosowane gównie na obszarach zamkniętych o ograniczonej dostępności jak osiedla mieszkaniowe, tereny zakładów produkcyjnych, drogi wewnętrzne przy halach i magazynach. W rejonach wjazdów na parkingi terenów zamkniętych stosowane jako środek wzmacniający działanie urządzeń takich jak szlabany czy zapory mające na celu wymuszenie powolnego wjazdu po przekroczeniu granicy terenu wewnętrznego. Stosowane jako środek dyscyplinujący kierowców na parkingach wewnątrzzakładowych. Progi zwalniające podrzutowe to konstrukcje niezwykle przemyślane, które mają za zadanie spowolnić ruch oraz zapewnić większe bezpieczeństwo w obrębie szkół, czy też dróg osiedlowych. W celu wzmocnienia tej konstrukcji zastosowane zostało specjalne wgłębienie na rurę stabilizacyjną, by jeszcze bardziej poprawić wytrzymałość i solidność progu. Jesteśmy przekonani, że nasza oferta sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Dbamy nie tylko o dobór materiałów i przemyślaną konstrukcję, ale również o atrakcyjne ceny. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.


progi zwalniające podrzutowe