Próg zwalniający Salamandra - element środkowy 420 x 500 x 50

Cena promocyjna 158,67 zł 129,00 zł Normalna cena 166,05 zł 135,00 zł
W magazynie

Element środkowy (wewnętrzny) progu zwalniającego Salamandra jest jego podstawowym elementem budowy progu zwalniającego. Progi tego typu stosuje się w celu uspokojenia i zabezpieczenia ruchu drogowego w miejscach niebezpiecznych, gdzie zachodzi taka potrzeba. Szczególnie w miejscach takich jak okolice przedszkoli, szkół, parkingów przy marketach czy osiedlach mieszkaniowe gdzie występuje wzmożony ruch pieszych. Nasze produkty charakteryzują się możliwością zarówno szybkiego montażu w celu szybkiego poprawy bezpieczeństwa, jak i w razie potrzeby np. remontu drogi jego demontażu. Doskonale nadają się jako zamiennik tymczasowego progu kablowego do zabezpieczenia na drogach, przy których będą odbywały się wydarzenia o charakterze masowym, publicznym – w spodniej części posiada kanały, którymi można przeprowadzić przewody. Progi zwalniające, które oferujemy, są progami typu PREMIUM wykonane są z wysokiej jakości mieszanki gumy, która zapewnia długą żywotność i odporność na warunki atmosferyczne. Wyposażone jest też w specjalne metalowe wkładki dzięki czemu bardzo doskonale przylegają do powierzchni i są bezpieczne dla samochodów.

Opis produktu

Progi zwalniające salamandra

to systemowe rozwiązanie będące jedną z najskuteczniejszych metod uspokojenia ruchu drogowego. Do ich zalet bezsprzecznie należą ograniczenie prędkości, poprawa bezpieczeństwa, zmniejszenie natężenia ruchu. Progi zwalniające charakteryzują się prostym i szybkim montażem, możliwością konstrukcji na drogach o różnych szerokościach na okres stały i czasowy, progi zwalniające tego typu przeznaczone są na drogi obciążone dużym natężeniem ruchu.

 • Progi zwalniające salamandra wykonane z najwyższej jakości mieszanki gumowej zapewnia wytrzymałość na warunki pogodowe, chemiczne i niezbędną elastyczność.
 • Zastosowanie do ich wytworzenia elastycznej gumy i specjalnych wkładek sprawia że progi salamandra dopasowują się do nierówności i idealnie przylegają do nawierzchni.
 • Progi salamandra są całkowicie bezpieczne dla samochodów.
 • Kolory na progu zwalniającym wykonane są z barwionej w masie gumy odpornej na promieniowanie UV co zabezpiecza przed utratą koloru przez długie lata.
 • Opcjonalnie elementy progów zwalniających występuje w różnych wersjach kolorystycznych, także z odblaskową taśmą 3M.
 • Końcowe elementy złączone ze sobą tworzą tzw. próg punktowy.
 • W czasie deszczu system kanałów na zewnętrznej stronie samoczynnie oczyszcza powierzchnie progu zwalniającego.
 • Spód progu zwalniającego jest zaprojektowany tak, aby jego elementy nie przemieszczały się i nie były podnoszone przez zamarzniętą wodę w zimie.
 • Progiem zwalniającym SALAMANDRA można zabezpieczać instalacje (jak w przypadku typowego progu kablowego), które są pod nim umieszczone (przewody elektryczne, wąż ogrodowy).
 • Próg salamandra występuje w odmianie wytrzymującej duże obciążenia, stosuje się je między innymi dla zabezpieczenia wag transportowych, na drogach uczęszczanych przez samochody ciężarowe.
 • Element typu PUZZEL łączy elementy progu zwalniającego nawet podczas ich tymczasowego zastosowania, np. przy przeprowadzaniu przewodów elektrycznych na budowach, koncertach, targach itd.
 • W otworach montażowych progu zatopione są ocynkowane wkładki stabilizujące wyprofilowane tak, że po dokręceniu specjalnych śrub montażowych podkładka styka się bezpośrednio z podłożem eliminując efekt „gumowego amortyzatora” powodującego wyrywanie kołków z nawierzchni.
 • Produkt wykonany w przyjaznej środowisku technologi recyklingu.
 • Posiadają ważną aprobatę techniczną IBDiM.
 • Specjalnie zaprojektowane elementy montażowe do progów zwalniających gwarantują poprawę bezpieczeństwa przez trwałe i bezawaryjne mocowanie elementów do podłoża.
 • Dane techniczne

  Więcej informacji
  Waga8,5 kg
  Wysokość50 mm
  Długość420 mm
  Szerokość500 mm
  KolorCzarno - zółty
  Otwory montażowe4 (brak elementów montażowych w zestawie)

  Opinie

  Polecamy również

  Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!