Lustra drogowe - producent Matech

Lustra drogowe to niezwykle przydatne urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, które mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa w miejscach o obniżonej widoczności na drogach. Poprzez poszerzenie kątów widzenia eliminują martwe punkty, co znacznie ułatwia poruszanie się na drogach i poprawia bezpieczeństwo. Lustra zwiększając możliwości obserwacyjne pozwalają kierowcy „zajrzeć za róg”, tym samym uniknąć potencjalnych zagrożeń i wypadków.
Stosowane w miejsca o utrudnionej widoczności dla kierowców, takie jak:
 • skrzyżowania dróg i ulic osiedlowych
 • wyjazdy z posesji
 • ciasne uliczki zabytkowych miast
 • drogi wewnętrzne
 • parkingi wielopoziomowe
 • przystanki autobusowe czy też tramwajowe sprzyjają występowaniu kolizji

 • Ze względu na swoje możliwości lustra drogowe cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Coraz częściej kupują je nie tylko zarządcy ale też indywidualne osoby chcące poprawić wygodę i bezpieczeństwo podczas wyjazdu z własnej posesji. Lustro drogowe w znacznym stopniu może podnieść bezpieczeństwo w tego typu newralgicznych punktach. Jako producent luster oferujemy Państwu wybór luster w wielu wymiarach pozwalając dostosować je do odległości w jakim ma być zastosowane. Bez względu na model lustra drogowe przeznaczone są do stosowania na zewnątrz pomieszczeń i cechujących się dużą wytrzymałością na zmienne warunki atmosferyczne.
  Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

  Produkty 19

  Ustaw kierunek malejący
  Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

  Produkty 19

  Ustaw kierunek malejący

  Co warto wiedzieć o naszych lustrach drogowych?

  Poszerzony kąt widzenia jaki oferują lustra sprawia, że widoczność wyjazd z posesji staje się łatwy i bezpieczny. Lustra drogowe charakteryzują się występowaniem biało czerwonej obwódki gdzie kolor czerwony jest to folia odblaskowa mająca na celu poprawić jego widoczność. Większość luster cechuje się niską wagą oraz łatwością ich samodzielnego montażu. Materiał z których są zrobione charakteryzuje się odpornością na odkształcenia oraz wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne produktu. Zastosowanie ich jest sprawdzonym i prostym sposobem na podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drodze poprzez ułowienie i poprawę widoczności problematycznych miejsc. Odbłyśnik luster w przypadku ich uszkodzenia nie tłucze się jak szkło na niebezpieczne kawałki gwarantując tym bezpieczeństwo nawet w przypadku uszkodzenia. Lustra drogowe najczęściej wykonane są z odpornego akrylu, który sprawdza w każdym miejscu się i w każdych warunkach atmosferycznych. W ofercie posiadamy również wzmocnione lustra ze stali nierdzewnej mające zastosowanie głównie gdy akty wandalizmu zmuszą nas do wykorzystania mocniejszej konstrukcji.


  Jak dobrać wielkość lustra w zależności od odległości?

  Rodzaj lustra

  Wielkość tafli lustra;

  (w mm bez ramek)

  Minimalna zalecana odległość

  obserwacji w metrach

  LUSTRA OKRĄGE U-18a Ø500, Ø600 9 ÷ 12
  Ø700, Ø800, Ø900 15 ÷ 22
  LUSTRA PROSTOKĄTNE U-18b 400 x 600 9 ÷ 12
  600 x 800 15 ÷ 22
  800 x 1000 22 ÷ 27

  Lustra drogowe zgodne z normami prosto od producenta

  Jako producent luster drogowych dostarczamy naszym klientom rozwiązania, które są w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Oferowane przez nas lustra są zgodne z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i oraz wszelkimi normami budowlanymi co potwierdza wydana do nich Krajowej Oceny Technicznej wydana przez Instytut Badania Dróg i Mostów. Potwierdza to wysoką jakość produktów i pozwala na zgodne z prawem zastosowanie ich na każdej drodze.

  Lustra drogowe producent  lustro przy drodze

  Lustro drogowe gdzie i jak stosować?

  Minimalną wielkość luster drogowych dobieramy w zależności od odległości z jakich ma być prowadzona jego obserwacja. Dla przykładu 8 - 12m jest to odległość odpowiednia dla luster fi600 bądź prostokątnych 800x600. O dokładniejszych zasadach doboru i stosowaniu luster możecie poczytać tutaj. Oczywiście im większe zastosowane lustro tym obserwacja nadjeżdżających pojazdów jest wygodniejsza, dlatego nie ma górnej granicy wielkości lustra jakie możemy zastosować . Lustra prostokątne są wygodniejsze w obserwacji, ale ogólnie spełniają dokładnie tą samą funkcję co lustra okrągłe a kąty ich widzenia są praktycznie takie same. Lustra drogowe sprawdzaj się w wielu specyficznych stacjach jak wyjazd z dróg podporządkowanych w rejonach utrudnionej widoczności, przy wyjazdach z posesji, skrzyżowaniach czy w miejscach gdzie ruch jednokierunkowy na zakręcie utrudnia ustalenie czy z naprzeciwka nie jedzie pojazd. Praktycznie w każdym miejscu ograniczającym naszą widoczność czy to poprzez drzewa, słupy, elewację budynku a co za tym idzie bezpieczeństwo celem ich poprawy możemy skutecznie zastosować lustra drogowe.  Lustra drogowe producent

  Oferowane przez nas produkty cieszą się na rynku dużym zaufaniem naszych klientów. Cechujące się wysoką jakością produkty oferujemy w atrakcyjnych rynkowych cenach pozwalając na zaopatrzenie praktycznie każdej inwestycji w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Produkowane przez nas lustra dostarczane są w komplecie z uchwytem na rurę, gdzie to najczęściej montowane są tego typu lustra. Polecamy też do naszych luster akcesoria takie jak gotowe uchwyty montażowe do ściany ułatwiające instalację luster w garażach podziemnych czy na filarach. Jako producent luster drogowych dbamy o jak najwyższą jakość oferowanych przez nas produktów. W przypadku problemów z doborem rozwiązania dzięki naszemu doświadczeniu gwarantujemy fachową pomoc zarówno w zakresie profesjonalnego doradztwa jak w razie potrzeby służymy pomocą w zakresie świadczonych od ponad 25lat przez naszą firmę usług montażowych.

  lustra drogowe