Sygnalizacja wahadłowa

Sygnalizacja wahadłowa jest urządzeniem stosowanym jako element czasowej organizacji ruchu używanym w celu wprowadzenia automatycznego kierowania ruchem w rejonach prowadzonych robót drogowych. Za pomocą umieszczanych po prawej stronie drogi wózków z przenośnymi sygnalizatorami barwy czerwonej, żółtej i zielonej możemy szybko i wygodnie zapanować nad ruchem wahadłowym. Do podstawowego zakresu użytkowania sygnalizacji tymczasowej są uczęszczane odcinki dróg o średnim bądź dużym natężeniu ruchu. Pozwala ona na płynne prowadzenie ruchu drogowego w miejscach gdzie przez prowadzone prawce, niemożliwy jest jednoczesny przejazd obiema stronami drogi w sposób bezpieczny i nie utrudniający ruchu. W przypadku odcinków o ograniczonej widoczności brak zastosowania urządzenia może skutkować powstawaniem niepożądanych sytuacji prowadzących do kolizji. Tymczasowa sygnalizacja świetlna pozwala na w pełni automatyczne bezobsługowe kierowanie ruchem, upłynniając ruchu i podnosząc bezpieczeństwo w rejonie zastosowania. Niweluje ona problem potrzeby angażowania dodatkowych pracowników w kierowanie ruchem podczas robót., co przydatne jest szczególnie w przypadku robót długotrwałych gdzie sterowanie ruchem musi odbywać się także nocą. Zastosowanie praktycznych składanych wózków pozwala w razie potrzeby na szybkie przystosowanie pracy sygnalizacji i ciągłego jej przemieszczania wraz z postępem robót.. Zestaw sygnalizacji składa się z dwóch sygnalizatorów synchronizowanych ze sobą na dwa sposoby: przy użyciu wbudowanych kwarcowych zegarów, które powinniśmy zsynchronizować raz na tydzień w celu zapewnienia poprawności działania lub opcjonalnie za pomocą kabla o długości do 600 m.
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako SiatkaZobacz ListaZobacz

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący

Tymczasowa sygnalizacja LED

Tymczasowa sygnalizacja LED oferowana jest w 3 wersjach:
 • Sygnalizacja fi 200 mm dysponująca 120 diodami LED na każdy światło.
 • Sygnalizacja fi 300 mm wyposażona 232 diody na światło.
 • Sygnalizacja w wersji fi 200 mm z minutnikiem, ukazująca na środkowym świetle czas jaki pozostał do zmiany cyklu świateł.

 • Każda wersja naszej przenośnej sygnalizacji świetlnej jest urządzeniem posiadającym wszystkie 3 światła, czerwone, żółte i zielone. Wielkość dobieramy na postawie projektu czasowej organizacji ruchu. Cykl świateł regulowany w zakresie 1 - 495 sekund. Zastosowane panele LED są energooszczędne i przyjazne środowisku, znacznie wydłużają pracę sygnalizacji w porównaniu do urządzeń podobnej klasy wyposażonych w klasyczne lampy. Wyposażone są w diody LED, które cechują się długą żywotnością. Budowa z nowoczesnych diód eliminuje problem efektu odbicia światła słonecznego zapobiegając zaburzeniom postrzegania koloru przy wysokim natężeniu światła słonecznego niweluje to też potrzebę wyposażenia urządzeń w zbędne „daszki” nad światłami. Dwa akumulatory 12V są podstawą zasilania sygnalizacji wahadłowej LED. Dedykowane akumulatory głębokiego rozładowania o pojemności 90Ah powinna bezproblemowo wystarczyć na tydzień działania.
  Sygnalizacja tymczasowa składana


  Energooszczędna sygnalizacja wahadłowa z wóżkiem

  Sygnalizacja zgodna z europejskimi normami

  Wahadłową sygnalizację świetlną cechuje zgodność z europejskimi normami: EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-4-, EN 61000-4-6, EN 55022 (klasa B). Sygnalizacja stosowana na drogach publicznych musi być zgodna z załącznikiem nr 3 (Szczegółowe warunki techniczne dla sygnałów drogowych i warunki ich umieszczania na drogach) do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. Sygnalizacja wahadłowa LED pozwala na zwiększenie przepustowości w kontrolowany sposób zwiększając tym samym płynność ruchu w strefie zastosowania. Sygnalizacja wyposażona jest w zaawansowany sterownik z funkcją pełnej diagnostyki, dlatego też powiadomi nas w przypadku wystąpienia usterki i automatycznie włączy się odpowiedni tryb awaryjny ostrzegając uczestników ruchu o ewentualnym o niedziałającym sygnalizatorze.