Próg kablowy 40 T kanały 2 x 50mm

338,25 zł 275,00 zł
W magazynie
Gumowe progi kablowe dla samochodów ciężarowych to urządzenia zwane potocznie przepustami kablowymi. Przeznaczone są w szczególności do użytku na obszarach o intensywnym ruchu ciężkim, gdzie zachodzi konieczność bezpiecznego prowadzenie różnych rodzajów kabli i instalacji przez drogę. Wyróżniają się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Posiadają dwa kanały o średnicy fi50 mm pozwalających na bezpieczne przeprowadzenie instalacji. Najazdy kablowe 40T dedykowane do ruchu ciężkiego osiągającego nawet do 40 ton. Rozwiązanie dla miejsc charakteryzujących się ruchem o dużym obciążeniu, jak np. teren budowy.

Opis produktu

Próg kablowy typu Heavy przeznaczony do tymczasowego stosowania w miejscach, gdzie zachodzi potrzeba przeprowadzenia przewodów instalacyjnych przez drogę na której występuje ruch ciężki. Cechuje się wzmocnioną konstrukcją stworzoną w celu wytrzymywania obciążenia samochodów ciężarowych. Stosowany na wjazdach na teren budowy, terenach wewnętrznych i innych w celu przeprowadzenia przewodów bez konieczności rozkopywania drogi.

 • Odblaskowe wstawki poprawiają widoczność w trudnych warunkach atmosferycznych.
 • Dwa niezależne kanały 2 x 50 mm umożliwia łatwe prowadzenie wszelkiego rodzaju instalacji przez drogę.
 • Osłony kablowe dla samochodów ciężarowych posiadają otwory montażowe, pozwalające na przykręcenie ich do nawierzchni celem poprawy stabilności w razie potrzeby.
 • Zabezpieczenie linii zasilających na terenach prowadzonych budów.
 • Pozwala na stosowanie w przypadku obciążenia nawet do 40 ton, pozwalając na przejazd maszyn budowlanych, czy transportów materiałów na budowę. W przypadku zastosowania pod ruch ciężki, celem ograniczenia ugięcia przewody należy poprowadzić w metalowej rurze.
 • Dopuszczalna prędkość przejazdu dla przykręconych progów 10-15km/h.

 • Najazd kablowy 40T

  Progi kablowe 40T wyposażone są w odblaskowe wstawki poprawiające widoczność w trudnych warunkach atmosferycznych. Urządzenie stają się bardziej widoczne w warunkach o ograniczonej widoczności, co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa.

  Najazdy kablowe do 40T zostały zaprojektowane z myślą o łatwym prowadzeniu wszelkiego rodzaju instalacji przez drogi o ruchu ciężkim. Posiadają one dwa niezależne kanały o średnicy 2 x 50 mm umożliwiające sprawną organizację i przeprowadzenie różnorodnych przewodów. Jest to istotne w miejscach gdzie zachodzi potrzeba zapewnienia przesyłu energii elektrycznej, sygnałów telekomunikacyjnych czy innych mediów. Dwa oddzielne kanały gwarantują uporządkowane rozmieszczenie kabli.

  Osłony kablowe dla samochodów ciężarowych umożliwiają stałe przykręcenie ich do nawierzchni. Stałę przymocowanie do nawierzchni zwiększa stabilność i podwyższa poziom ochrony przed uszkodzeniami spowodowanymi ruchem pojazdów o dużej wadze. p>

  Progi kablowe dla samochodów ciężarowych stanowią zabezpieczenie dla linii zasilających na terenach prowadzonych prac budowlanych. Umożliwiają skuteczne chronienie przewodów przed uszkodzeniami w warunkach intensywnego ruchu ciężkiego.

  Próg kablowy do 40T

  Progi kablowe 40T charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną pozwalającą na zastosowanie ich nawet w przypadku obciążenia sięgającego aż do 40 ton. Sprawdzają się w miejscach gdzie konieczny jest przejazd maszyn budowlanych czy transportów materiałów o dużej masie i jednoczesne tymczasowe przeprowadzenie instalacji. Celem dodatkowego zabezpieczenia przewodów w takich miejscach możliwe jest zastosowanie dodatkowej metalowej rury ochronnej wewnątrz najazdów.

  Dopuszczalna prędkość przejazdu wynosi maksymalnie 10-15 km/h. Ustalona prędkość przejazdu zapewnia bezpieczeństwo dla samej infrastruktury kablowej, jak i ogranicza ryzyko ewentualnych uszkodzeń czy degradacji osłon w wyniku obciążeń dynamicznych.

  Progów kablowych nie należy stosować jako zamiennika progów zwalniających czy podrzutowych.

  Dane techniczne

  Więcej informacji
  MateriałGuma
  Waga14 kg
  Wysokość80 mm
  Długość500 mm
  Szerokość500 mm
  KolorCzarny
  Elementy odblaskoweBiałe

  Opinie