Oznakowanie parkingów, osiedli mieszkaniowych, miejsc postojowych

Kompleksowe oznakowanie parkingów i osiedli mieszkaniowych

to prawidłowe połączenie odpowiednio rozplanowanego oznakowania pionowego, poziomego i elementów bezpieczeństwa ruchu:
 • montaż niezbędnych znaków drogowych i innych elementów oznakowania pionowego takich jak lustra drogowe,
 • wyznaczenie miejsc parkingowych,
 • wyznaczyć przejść dla pieszych,
 • montaż słupków parkingowych,
 • zabezpieczenie dróg pożarowych i miejsc wyłączonych z ruchu,
 • oznakowanie budynków, montaż elementów informacji przestrzennej,
 • montaż progów zwalniających i innych niezbędnych urządzeń BRD poprawiających bezpieczeństwo.

 • Dopiero połączenie tych elementów w spójną całość zapewni mieszkańcom bezpieczeństwo użytkowania. W ramach naszej oferty doradzimy w zakresie organizacji ruchu i zaproponujemy najlepsze technologicznie rozwiązania mające na celu podnieść bezpieczeństwo, komfort użytkowania i estetykę placów parkingowych, skwerów, osiedli, budynków czy ulic. 


  W celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, a w szczególności dzieci idących do szkoły, niezbędny może się okazać montaż urządzeń BRD takich jak np. progi zwalniające, wymuszą one zmniejszenie prędkości i wzmogą czujność kierowców w rejonach szkół, placów zabaw, przejść dla pieszych i innych newralgicznych dla bezpieczeństwa ruchu punktów.

  Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach każde dodatkowe miejsce parkingowe na zatłoczonych osiedlach mieszkaniowych może okazać się elementem na „wagę złota”, dlatego też prawidłowe wyznaczenie parkingów niosące za sobą maksymalizację ilości miejsc postojowych jest niezwykle ważnym aspektem organizacji ruchu. Zarządzanie parkingami wymaga zastosowania odpowiedniego oznakowania pionowego jak również namalowania wszystkich niezbędnych elementów parkingu od zaznaczenia miejsc, poprzez wyznaczenie parkingów dla osób niepełnosprawnych, aż do wyznaczanie ciągów komunikacyjnych, dróg pożarowych czy niezbędnych dla bezpieczeństwa przejść dla pieszych.

  Na osiedlach mieszkaniowych nie możemy zapomnieć, że wyłączenie z ruchu miejsc niedozwolonych do parkowania choćby ze względu na utrudnienie przejazdu pojazdom uprzywilejowanym jak np. straż pożarna czy pogotowie jest niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa życia, dlatego też niezwykle ważne jest skuteczne powstrzymania parkowania w takich miejscach, pomogą nam w tym nie tylko znaki, ale fizyczne przeszkody jak słupki elastyczne. Tylko prawidłowe oznakowanie osiedli umożliwi odpowiednim służbom miejskim skuteczną interwencję oraz czuwanie nad przestrzeganiem organizacji ruchu, która do poprawy bezpieczeństwa, zachowanie estetyki, spójności parkingów czy dróg wewnętrznych. Ze względu na coraz większy ruch pojazdów uregulowanie sposobu ich poruszania się w strefach zamieszkania nie tylko poprawi bezpieczeństwo ale również sprawi, że jazda i parkowanie na osiedlach stanie się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze dla mieszańców.

  Na prawidłowo oznakowanych osiedlach ze zużytym oznakowaniem, oferta obejmuje usługę odnowienia zużytego oznakowania, odmalowanie istniejących linii czy wymianę zużytych znaków na nowe.  Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług! W razie jakikolwiek pytań prosimy o bezpośredni kontakt!