Znaki drogowe montażZnaki drogowe stosowane przez nas wykonywane są z ocynkowanej blachy aluminiowej o grubości 1,25mm usztywnionej przez podwójne wygięcie na długości odwodu lub z podkładów warstwowych o grubości 24mm pokrytego z zewnątrz warstwami ocynkowanej metalowej blachy, wypełnionego polistyrenem, zabezpieczonych ocynkowaną ramką. Profile na tylnej części znaku pozwalają na montaż uchwytów, a całość znaków wygląda estetycznie.

Lica znaków drogowych powstają z samoprzylepnej folii odblaskowej I, II lub III generacji posiadające odpowiednie atesty, której trwałość kolorów i odporność na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV sprawia, że są niezwykle wytrzymałe co pozwala na bezproblemowe i bezobsługowe wieloletnie użytkowanie znaków. Lica nanoszone są na podkład przy użyciu specjalnych aplikatorów rolkowych zapewniających dokładne ich wyklejenie.


Znaki drogowe montujemy najczęściej na 2 calowych słupkach (grubość dobierana w ramach potrzeb) które zostają osadzone na odpowiedniej głębokości i zakotwione do podłoża. W celach poprawy stabilności oraz zabezpieczenia znaków przez aktami wandalizmu, słupki zostają odpowiednio zakotwione, a ich szczyt zostaje zakryty „kapturkiem” uniemożliwiającym zbieraniu się wody wewnątrz słupka.

Mimo iż wydaje się że montaż znaków jest zajęciem łatwym, to tak naprawdę do jego prawidłowego wykonania niezbędna jest odpowiednia wiedza i znajomość przepisów jak również doświadczenie gwarantujące odpowiednie osadzenie słupków i podpór, czy dostosowanie projektu do realnej sytuacji w miejscu montażu, która niejednokrotnie odbiega od sytuacji projektowej. Niezbędny niejednokrotnie okazuje się też profesjonalny sprzęt taki jak wiertnica, które umożliwia osadzenie znaków w miejscach gdzie prawidłowe osadzenie bez niej jest praktycznie niemożliwe.

Do montażu znaków w zależności od użytych technologii potrzebne są odpowiednie materiały montażowe jak np. uchwyty uniwersalne czy niezbędne do montażu znaków na słupach taśmy bendit. Parametry użytych uchwytów montażowych winne zostać dobrane w zależności od powierzchni montowanych znaków drogowych z uwzględnieniem obciążeń i działania wiatru.Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług! W razie jakikolwiek pytań prosimy o bezpośredni kontakt!