Farba drogowa biała 33kg = 20l

515,37 zł 419,00 zł
W magazynie
Farba drogowa wysokiej jakości, zgodna z aktualnymi normami branżowymi i posiadająca aktualną Krajową Ocenę Techniczną Instytutu Badawczego Dróg i Mostów. Dopuszczona do stosowania na drogach miejskich i pozamiejskich. Biała farba drogowa przeznaczona jest do aplikacji na powierzchniach bitumicznych i betonowych przy pomocy metody natryskowej jak i malowania ręcznego. Oferuje doskonałą odporność na ścieranie oraz wysoką trwałość, co jest kluczowe w trudnych warunkach drogowych. Stosowanie farb wysokiej jakości to gwarancja, że produkt spełni oczekiwania w zakresie skutecznego i trwałego oznakowania dróg.

Przeznaczenie:
 • Oznakowanie poziome dróg miejskich i pozamiejskich
 • Malowanie linii i piktogramów
 • Wyznaczanie ścieżek rowerowych
 • Malowanie pasów przejścia dla pieszych
 • Poprawa bezpieczeństwa przez wyznaczenie ciągów jezdnych
 • Wyznaczanie ciągów pieszych na terenie zakładów produkcyjnych
 • Wyznaczanie lini i tworzenie piktogramów związanych z BHP
 • Poprawa widoczności oznakowania poziomego z zastosowaniem mikrokulek
 • Opis produktu

  Farba drogowa KONTUR została opracowana na bazie wysokiej jakości żywicy akrylowej w dyspersji rozpuszczalników organicznych. Produkt ten pozwala na wygodne i szybkie wykonanie elementów oznakowania poziomego w technologii cienkowarstwowej, szczególnie przy malowaniu linii, grafik, piktogramów oraz oznakowania poziomego. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości składników, biała farba do oznakowania poziomego zapewnia trwałe efekty prac i sprawia, że produkt jest doskonałym wyborem do precyzyjnych prac malarskich na różnych powierzchniach, dostarczając profesjonalnych rezultatów.

 • Przeznaczona do stosowania z wszystkimi typami maszyn i drogowych agregatów malarskich (hydrodynamicznych i pneumatycznych) jak i malowania ręcznego.
 • Farba z możliwością posypywania mikrokulkami szklanymi w stosunku 0,2 – 0,4 kg/m2, dzięki czemu może cechować się wysokim współczynnikiem luminacji na poziomie B2 (0,38) .
 • Optymalne dozowanie farby podane przez producenta wynosi 540 - 700 g/m kw. W razie konieczności farbę można nanosić warstwą do 800 um.
 • Wygodna w użyciu dzięki bardzo krótkiemu czasowi schnięcia, przy optymalnej temperaturze otoczenia pozwala uzyskać przejezdność po 10-20 minutach.
 • Uniwersalna farba do powierzchni bitumicznych i betonowych nadaj się idealnie do oznakowania nie tylko dróg ale i magazynów oraz hal produkcyjnych.
 • W przypadku wykonywania oznakowania w temperaturze otoczenia poniżej 10°C, należy dodać od 2% do 3% rozpuszczalnika KONSOLV.
 • Farba drogowa kontur do oznakowania poziomego posiada aktualną Krajową Ocenę Techniczną IMDB-KOT-2021/0640 wydanie 2 z 26.05.2023 r..
 • Farby KONTUR otrzymały Krajowy Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych oraz są oznakowane znakiem budowlanym B.
 • Farba posiada Atest Higieniczny PZH.

 • Farba drogowa do wykonywania oznakowania poziomego

  Farba drogowa biała jest farbą przeznaczoną do wykonywania oznakowania cienkowarstwowego przy pomocy różnych typów malowarek i drogowych agregatów malarskich zarówno w technologii hydrodynamicznej, air less i pneumatycznej. Umożliwia też w razie potrzeby malowanie ręczne. Zapewnia trwałe i profesjonalne efekty pracy podczas realizacji projektów drogowych.

  farba drogowa KONTUR charakteryzuje się możliwością posypywania mikrokulkami szklanymi w proporcji 0,2–0,4 kg/m2. Umożliwiając osiągnięcie wysokiego współczynnika luminacji na poziomie B2 (0,38). Zastosowanie mikrokulek szklanych podnosi widoczność oznakowania poziomego w warunkach o ograniczonej widoczności co bezpośrednio wpływa na podwyższenie poziomu bezpieczeństwa.

  Optymalne dozowanie produktu zalecane przez producenta zawiera się w przedziale od 540 do 700 g/m² co przekłada się na efektywne i równomierne pokrycie. Biała farba drogowa posiada możliwość nanoszenia w warstwach o grubości do 800 μm w przypadku specjalnych potrzeb aplikacyjnych. Pozwala dostosować wymogi procesu malowania do konkretnych warunków.

  Ta farba drogowa biała 33kg wyróżnia się niezwykle krótkim czasem schnięcia, gdzie przy optymalnej temperaturze otoczenia umożliwia przejazd już po 10-20 minutach od naniesienia. Przyspiesza to proces malowania i minimalizuje zakłócenia ruchu i pozwalając na szybkie przywrócenie funkcjonalności dróg.

  Farba drogowa KONTUR umożliwia aplikację w niskich temperaturach. W przypadku wykonywania oznakowania w warunkach, gdzie temperatura otoczenia spada poniżej 10°C, istnieje możliwość dodania od 2% do 3% rozpuszczalnika KONSOLV. Farba umożliwia prowadzenie prac malarskich maksymalnie wydłużając sezon prac przy oznakowaniu drogowym. Cecha ta jest nieraz niezbędna przy wykonywaniu czy poprawie oznakowania poziomego.

  Farba drogowa malowanie linii przy pomocy agregatów malarskich
  Farba drogowa malowanie przejścia dla pieszych

  Farba drogowa KONTUR do oznakowania poziomego posiada aktualną Krajową Ocenę Techniczną wydaną przez Instytutu Badawczego Dróg i Mostów. IMDB-KOT-2021/0640 wydanie 2 z 26.05.2023 r. można traktować jako gwarancję, że farba wykorzystywana do wykonania oznakowania poziomego dróg spełnia wymagania dotyczące zgodności z normami i standardami trwałości oznakowania poziomego .

  Farby drogowe KONTUR posiada Krajowy Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych świadczący o ich jakości i zgodności z normami branżowymi. Oznakowane farb znakiem budowlanym B oznacza, że spełniaj ona standardy bezpieczeństwa i są zalecane do zastosowania w różnorodnych warunkach drogowych.

  Prezentowana farba drogowa do oznakowania poziomego charakteryzuje się posiadaniem atestu higienicznego PZH. Swiadczy to o zgodności produktu z normami i standardami dotyczącymi higieny oraz bezpieczeństwa zdrowotnego.

  Dane techniczne

  Więcej informacji
  KolorBiały

  Pliki do pobrania

  Opinie