Aktywne przejście dla pieszych D-6 z podświetleniem

Ocena:
34 930,77 zł 28 399,00 zł
W magazynie

Znak aktywny D-6 z podświetleniem przejścia dla pieszych to innowacyjny system łączący aktywne pulsatory, znak podświetlany D-6 informujący o obecności pieszego na przejściu z systemem doświetlającym samo przejście dla pieszych. System ten ostrzega z wyprzedzeniem nadjeżdżające samochody i maksymalizuje widoczność pieszego na przejściu w nocy znacznie poprawiając jego bezpieczeństwo. System aktywnego znaku D-6 z podświetleniem przejścia został zaprojektowany w sposób minimalistyczny zwracając szczególną uwagę na wysoką estetykę i minimalistyczną formę, która poprawi bezpieczeństwo nie szpecąc okolicy.

Opis produktu

Aktywne przejście dla pieszych D6 z oświetleniem przejścia zasilany panelem fotowoltaicznym 50W to urządzenie bezpieczeństwa ruchu wyposażone w zestaw czujników, lamp ostrzegawczych i lamp doświetlających, mający za zadanie poprawy bezpieczeństwa pieszych w miejscach o ograniczonej widoczności, niedoświetlonych przejściach dla pieszych w rejonach pozamiejskich, jak również ulic o dużym natężeniu ruchu w rejonach szkół, centrów handlowych, dworców.

W celu ostrzegania kierowców każda strona przejścia wyposażona jest w 2 lampy LED fi 100 wysyłające sygnały ostrzegawcze koloru żółtego. Doświetlenie przejścia realizowane jest za pomocą 4 białych lamp SMD wbudowanych z boku urządzenia i nachylonych pod odpowiednim kątem pozwalającym na doświetlenie całego przejścia dla pieszych. W dolnej części podpory jest dodatkowe wysoce kierunkowe źródło światła doświetlające przejście, połączenie tych dwóch źródeł światła pozwala uzyskać maksymalny efekt odbicia światła na przejściu dla pieszych oraz eliminuje zjawisko olśnienia.

System aktywnego przejścia dla pieszych z doświetleniem zaprojektowany w sposób modułowy umożliwia jego szybką instalacje. Do montażu urządzeń potrzebujemy przygotować wcześniej odpowiedni do umieszczenia wspornika fundament, a sam montaż jest szybki i bezproblemowy, polega na przykręceniu gotowych urządzeń i ich konfiguracji. Instalacja nie wymaga uciążliwych prac budowlanych, przeprojektowywania skrzyżowań montażu instalacji elektrycznych i innych kosztów związanych z montażem systemów doświetlenia opartych na dużych masztach. Rozwiązanie to z punktu widzenia inwestora jest wysoko opłacalne ekonomicznie, niweluje znaczne koszty związane z instalacją i projektowaniem podobnych urządzeń.

Czujniki kurtynowe wykrywanie pieszych w momencie dojścia do przejścia i aktywuje lampy ostrzegawcze mające ostrzec kierowców, podświetlają zintegrowany znak D-6 oraz włączają w nocy oświetlenie samego przejścia pozwalając dostrzec go znacznie wcześniej niż w przypadku tradycyjnego przejścia dla pieszych.

Automatyczna bezprzewodowa synchronizacja między obiema jednostkami zapewnia działanie urządzeń po obu stronach drogi w jednym czasie.

W przypadku braku wykrycia ruchu pieszych na przejściu system wygasza światła i pozostaje w stanie gotowości do czasu pojawienia się pieszych. Praca systemu w ten sposób eliminuje niepożądany efekt przyzwyczajenia występujący w miejscach gdzie światłą ostrzegawcze włączone są cały czas.

Urządzenie posiadają zintegrowany system zasilania fotowoltaicznego czyniąc je niezależnym od zewnętrznego źródła zasilania. Zawansowany algorytm zarządzania pozwala na wysoką autonomię nawet przy niskim natężeniu światłą słonecznego. Sterownik reaguje na aktualne warunki świetlne i optymalizuje natężenie światłą zgonie z panującymi warunkami oświetlenia. Urządzenie oczywiście posiada możliwość zasilania buforowego z sieci energetycznej gdy warunki tego wymagają.

Opinie