Znak aktywny D-6 z aktywnymi PEO zasilanie fotowoltaiczne 30W

10 947,00 zł 8 900,00 zł
W magazynie

Komplet aktywnych znaków D-6 z aktywnymi PEO to połączenie mające stworzyć aktywne bezpieczne przejście dla pieszych, do stosowania w rejonach szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo pieszych, szczególnie uczęszczane przez najbardziej narażonych uczestników ruchu jak dzieci w rejonach szkół, przedszkoli, parków. Zestaw ten składa się z aktywnych pulsatorów do znaków D-6 z 2 lampami ostrzegawczymi fi 100 oraz dodatkowo 8 aktywnych kablowych punktowych elementów odblaskowych do montażu w jezdni przed bezpośrednio przed przejściem tworząc tym samym ostrzegawczą linię zatrzymania dla kierowców. W celu zachowania wysokiego poziomu autonomii wszystkie elementy aktywne zestawu wykonane są z użyciem energooszczędnych diód LED. Zasilanie zestawy stanową 2 panele fotowoltaiczne 30W na każdą stronę przejścia.

Opis produktu

Zestaw aktywny do znaku D-6 z zestawem dodatkowych punktowych elementów odblaskowych LED zostały stworzone do instalacji w rejonach szczególnie niebezpiecznych wymagających znacznej poprawy bezpieczeństwa przejść dla pieszych. Pulsatory do znaków D-6 ostrzegają w przypadku obecności pieszych na przejściu, a aktywne LEDowe punktowe elementy odblaskowe do montażu na w nawierzchni drogi bezpośrednio przed przejściem wzmagają efekt ostrzegawczy.

Kompletny zestaw stworzony z myślą szczególnie o instalacji w miejscach gdzie brakuje sieci zasilającej, lub wpięcie się w nią byłoby nieopłacalne ekonomicznie. Zestaw pozwala na autonomiczne działanie, bez zewnętrznych źródeł zasilania dzięki zasilaniu za pomocą paneli fotowoltaicznych o mocy 30W i wbudowanemu akumulatorowi podtrzymującemu prace instalacji.

 • Aktywne pulsatory na każdą stronę drogi synchronizują się ze sobą gwarantując jednoczesne włączenie świateł ostrzegawczych po obu stronach w momencie pojawienia się pieszego w rejonach czujników ruchu.
 • Komunikacja radiowa sterowników pozwala na synchronizację nawet do 50m zapewniając bezproblemowe działanie nawet w przypadku dróg dwukierunkowych.
 • Zestawy stworzone tak by maksymalnie ułatwić jego instalację, jedyne przewody jakie trzeba pociągnąć, to przewody od dodatkowych PEO do instalacji w jedni przed przejściem.
 • Zasilanie fotowoltaiczne zapewnia autonomiczne działanie zestawów bez konieczności prowadzenia dodatkowego zasilania. Dzięki takiemu podejściu koszt użytkowania zestawów jest praktycznie zerowy.
 • Pulsatory wyposażone w 2 mocne drogowe lampy ostrzegające fi100 na każdy pulsator zapewniają doskonałą widoczność z dużej odległości.
 • Nad pracą zestawy czuwa mikrokontroler sterujący jasnością dobierając moc w zależności od natężenia światła.

 • Kompletny zestaw aktywny do przejścia dla pieszych z dodatkowym PEO składa się z:

 • 2 paneli wyposażonych w 2 lampy drogowe ø100 na każdy panel. Panele wyposażone są w uchwyty na rurę.
 • 2 paneli fotowoltaicznych o mocy 30W każdy zapewniających zasilanie zestawu. Panele wyposażone są w uchwyt do mocowania na końcu rury.
 • 2 skrzynki IP66 we wnętrzu których znajduje się układ sterujący, łączność bezprzewodowa i akumulator 12V 18Ah/20HR stanowiący baterię zapewniającą autonomiczne potrzymanie zasilania.
 • 2 sztuki czujnika obecności pieszych pracującego w zakresie 80° horyzontalnie i 32° wertykalnie mocy 13dBm służących do wykrycia obecności pieszych celem wzbudzenia działania zestawu.
 • 2 x 4 punktowe wpuszczane elementy odblaskowe PEO LED zasilane i synchronizowane kablowo.

 • Zasady działania aktywnego przejścia dla pieszych


  Zestawy aktywnego przejścia dla pieszych stworzone zostały z myślą o poprawie bezpieczeństwa przejść dla pieszych poprzez montaż znaków aktywnych zapewniających odpowiednią autonomię działania. Panele ostrzegawcze aktywują się tylko w przypadku wykrycia ruchu pieszych w rejonie przejścia w celu uniknięcia efektu przyzwyczajenia, który może powstawać w przypadku pulsatorów działających w sposób ciągły 24h/dobę. Pulsatory w momencie aktywacji zaczynają wysyłać sygnały świetlne synchronicznie po obu stronach przejścia zwracając uwagę kierowcy na konieczność zachowania szczególnej ostrożności, w tym samym czasie aktywują się też dodatkowe PEO zlicowane z nawierzchnią jezdni przed przejściem dla pieszych.

  Dane techniczne

  Więcej informacji
  Radarczujnik ruchu K-BAND 80° horyzontalnie i 32° wertykalnie mocy 13dBm
  Źródło światła
 • 2 x fi100 (na panel)
 • 8 x aktywny punktowy element odblaskowy wpuszczany ø126 (4 na stronę)
 • Kolor światłażółty
  Źródło zasilaniaPanele fotowoltaiczne 30W
  BateriaAkumulatory 12V 18AH

  Opinie