Znak aktywny D-6 kroczący ludzik zasilanie 230V

7 378,77 zł 5 999,00 zł
W magazynie

Kompletny zestaw animowanego znaku D-6 przedstawiającego kroczącego ludzika wykonanego w technologii LED. Znaki animowane D-6 są elementem systemów bezpieczeństwa ruchu drogowego pozwalających na utworzenie bezpiecznych przejść dla pieszych. Znaki te mają zwracać uwagę kierowców w miejscach szczególnie niebezpiecznych jak na przykład przejścia dla pieszych na zaciemnionych drogach poza miastem. Znaki aktywne znacząco wpływają na poprawę bezpieczeństwa w rejonie ich zastosowania.

Zestaw ze stałym zasilaniem 230V przeznaczony do montażu w miejscach gdzie dostęp energii elektrycznej możliwy jest przez całą dobę.

Opis produktu

Animowane znaki drogowe wykonane na licach znaków D-6 mają za zadanie zwrócenie uwagi kierowców poprzez interaktywną animację uruchamianą w momencie gdy pieszy uczestnik ruchu wchodzi na wyznaczone przejście dla pieszych. Znak aktywny ze stałym zasilaniem przeznaczony jest do montażu w miejscach gdzie dostępne i opłacalne ekonomiczne jest doprowadzenie zasilania stałego 230V bez konieczności stosowania dodatkowych źródeł energii bądź zasilania buforowego.

 • Czujniki obecności pieszych zapewniają, że zestaw uruchamiany jest tylko w razie potrzeby podczas przechodzenia pieszego, eliminując efekt przyzwyczajenia i zmniejszając zużycie energii.
 • Zestaw znaków aktywnych mimo zastosowania stałego źródła zasilania wyposażony jest w sterownik sterujący intensywnością oświetlenia w celu reagowania na zmienne warunki atmosferyczne jak i pozwalający na ograniczone zużycie energii elektrycznej.
 • Animacja kroczącego ludzika wykonana jest z diód LED umieszczonych na licu znaku drogowego D-6 II generacji.
 • Energooszczędne diody LED zastosowane w zestawie pozwoliły na osiągnięcie niskiego zużycia energii na średnim poziomie 1W podczas wykonywanej animacji.
 • Zestaw wyposażony w sterownik bezprzewodowy przeznaczony do synchronizacji działania znaków po obu stronach przejścia dla pieszych niezależnie z której strony przejścia wchodzi pieszy.
 • Animowany znak D-6 jest prosty w montażu. Wszystkie elementy składowe zestawu posiadają odpowiednie uchwyty do montażu na konstrukcji wsporczej.
 • Obudowa kroczącego ludzika wykonana jest z wytrzymałego aluminium.
 • Wykonanie zestawu w klasie odporności IP-67 zapewnia bezpieczeństwo i trwałość elementów składowych zestawy.

 • W skład zestawy animowanego D-6 z zasilaniem fotowoltaicznym wchodzą:

 • 2 x znak animowany 600x600 kroczący ludzik
 • 2 x skrzynki sterujące IP 67 zawierające sterownik z komunikacją bezprzewodą
 • 2 x czujnik obecności pieszych

 • Zasady działania znaku animowanego D-6 kroczący ludzik

  Czujniki obecności pieszych w momencie wykrycie pieszego niezależnie od strony, którą wchodzi na przejście synchronizują się między sobą za pomocą bezprzewodowego sterownika i aktywują animację znaku po obu stronach jednocześnie. „kroczący ludzik” na znaku D-6 zwraca uwagę kierowców informując, że na przejściu znajdują się piesi co aktywnie wpływa na ich bezpieczeństwo. Uruchomienie znaków dopiero w momencie obecności pieszych ma na celu zniwelowanie efektu przyzwyczajenia w przypadku zestawów aktywnych bez czujników obecności pieszych.

  Dane techniczne

  Więcej informacji
  Radarczujnik obecności pieszych
  Źródło światłaLED
  Kolor światłażółty
  Źródło zasilaniazasilanie stałe 230V

  Opinie