Znak aktywny D-6 2 x fi200 zasilanie fotowoltaiczne 45W

7 995,00 zł 6 500,00 zł
W magazynie

Znaki aktywne D-6 stosowane są w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych w rejonach szczególnie niebezpiecznych. Zestaw składający się z 2 pulsatorów z dużymi lampami ostrzegawczymi o średnicy 2 x ø200 mm zwiększa efekt ostrzegawczy. Celem zapewnienia odpowiedniego poziomu mocy zestawy zasilane są panelami fotowoltaicznymi o mocy 45W każdy. Rozwiązanie oparte na zasilaniu fotowoltaicznym jest niezależne od zewnętrznych źródeł prądu dzięki czemu może być stosowane w miejscach gdzie nie występuje instalacja prądowa a niezbędna jest poprawa bezpieczeństwa. W celu zarówno zachowania wysokie stopnia autonomii zastosowano energooszczędne lampy wykonane w technologii LED.

KOMPLETNY ZESTAW 2 aktywnych paneli na jedno przejście

Opis produktu

Zestaw aktywnego przejścia dla pieszych z dużymi lampami 2 x fi 200 działa na zasadzie aktywacji paneli ostrzegawczych z mocnymi lampami drogowymi w momencie gdy pieszy znajduje się w okolicach przejścia dla pieszych gdzie swoim ruchem aktywuje odpowiednie czujniki, co wzbudza działanie pulsatorów. Pulsatory aktywowane są jednocześnie po obu stronach przejścia dzięki komunikacji bezprzewodowej zapewnionej w zestawie. Zestaw aktywnych sygnalizatorów D6 fi200 stworzony jest tak by maksymalnie ułatwić jego instalację, nie potrzebuje żadnych instalacji i przeróbek w rejonach przejścia a jedynie odpowiedniego słupka wsporczego. Minimalizuje to koszty poprawy bezpieczeństwa przez stworzenia przejścia aktywnego.

 • Komunikacja radiowa pozwala na bezproblemową pracę nawet do 50m dzięki czemu zbędne jest prowadzenie jakikolwiek przewodów do synchronizacji.
 • Zasilanie fotowoltaiczne zapewnia działanie bez konieczności prowadzenia instalacji zasilającej do urządzeń. Zastosowanie takiego zasilania sprawia, że obsługa urządzeń jest praktycznie darmowa dzięki energii słonecznej.
 • Duże lampy drogowe średnicy ø200 są energooszczędnymi bardzo mocnymi sygnalizatorami ostrzegawczymi, które zwrócą na siebie uwagę kierujących pojazdami w rejonie przejścia z dużej odległości.
 • Nad pracą zestawy czuwa mikrokontroler sterujący jasnością dobierając moc w zależności od natężenia światła.

 • Kompletny zestaw jest przeznaczony na jedno przejścia dla pieszych i składa się z:

 • 2 paneli wyposażonych w 2 lampy drogowe ø200 na każdy panel. Panele wyposażone są w uchwyty na rurę.
 • 2 paneli fotowoltaicznych o mocy 45W każdy zapewniających zasilanie zestawu. Panele wyposażone są w uchwyt do mocowania na końcu rury.
 • 2 skrzynki IP66 we wnętrzu których znajduje się układ sterujący, łączność bezprzewodowa i akumulator 12V 18Ah/20HR stanowiący baterię zapewniającą autonomiczne potrzymanie zasilania.
 • 2 sztuki czujnika obecności pieszych pracującego w zakresie 80° horyzontalnie i 32° wertykalnie mocy 13dBm służących do wykrycia obecności pieszych celem wzbudzenia działania zestawu.

 • Zasady działania aktywnego przejścia dla pieszych

  Zestawy aktywnego przejścia D6 fi200 dla pieszych stworzone zostały z myślą o poprawie bezpieczeństwa przejść dla pieszych poprzez montaż znaków aktywnych zapewniających odpowiednią autonomię działania. Panele ostrzegawcze aktywują się tylko w przypadku wykrycia ruchu pieszych w rejonie przejścia w celu uniknięcia efektu przyzwyczajenia, który może powstawać w przypadku pulsatorów działających w sposób ciągły 24h/dobę. Pulsatory w momencie aktywacji zaczynają wysyłać sygnały świetlne synchronicznie po obu stronach przejścia zwracając uwagę kierowcy na konieczność zachowania szczególnej ostrożności.

  Dane techniczne

  Więcej informacji
  Radarczujnik ruchu K-BAND 80° horyzontalnie i 32° wertykalnie mocy 13dBm
  Źródło światła2 x fi200 na panel
  Kolor światłaŻółty
  Źródło zasilaniaPanele fotowoltaiczne 45W
  BateriaAkumulatory 12V 18AH

  Opinie