Aktywne solarne elementy odblaskowe LED - dwustronnie białe (peo aktywne ø126 solarne)

215,25 zł 175,00 zł
W magazynie

Skutecznie rozwiązanie pozwalające na poprawę widoczności dróg w utrudnionych warunkach atmosferycznych i w ciemności to aktywne PEO. Urządzenia takie jak aktywne punktowe elementy odblaskowe pozwalają w porę dostrzec niebezpieczeństwo lub przeszkodę pojawiającą się w pasie ruchu. Wykonane w nowoczesnej technologii LED z zasilaniem solarnym solarnym pozwalającym na bezobsługowe działanie.

Opis produktu

Dwustronnie biały element odblaskowy skutecznie oznaczy przeszkodę

Do jednych z podstawowych zadań punktowych elementów odblaskowych zaliczamy oznaczania pasów ruchu po zmierzchu bądź gdy warunki atmosferyczne utrudniają widoczność na drodze. Stosowane liniowo przed przejściami dla pieszych mogą poprawić bezpieczeństwo pieszych tam, gdzie kierowcy najmniej się ich spodziewają. Oświetlenie aktywnych peo występuje w kolorze białym bądź czerwonym. Są skuteczną i efektywną ekonomicznie metodą pozwalającą na znaczne podwyższenie bezpieczeństwa.

PEO wyposażone zostały w wbudowane czujniki zmierzchu, dzięki czemu są energooszczędne i włączają się samoczynnie po zapadnięciu zmroku. Ich solidna konstrukcja cechuje się dużą wytrzymałością i wytrzymują obciążenie do 25 ton. Za sprawą odpowiednio dobranym diodom światło pochodzące z punktowych elementów odblaskowych jest widoczne nawet z 500 metrów od miejsca ich zamontowania. Konstrukcja wpuszczanych w drogę PEO zabezpiecza je przed zniszczeniem, zlicowanie z drogą pozwala nawet na przejazd pługów śnieżnych bez uszkadzania elementów.

 • Zasilane przez zintegrowany 120ma panel fotowoltaiczny oraz wbudowaną 1200mAh NI-MH baterię która pozwala na pracę przez 72h nie wymaga dodatkowego źródła zasilania.
 • Dzięki wbudowanym czujnikom aktywują się automatycznie po zapadnięciu zmroku.
 • Zastosowanie 6 efektywnych 5 mm diód na każdą stronę wykonanych w technologii LED sprawia, że aktywne solarne elementy odblaskowe są widoczne z odległości dochodzącej do 500m.
 • Aktywne elementy odblaskowe LED służą do wyznaczania skrajni jezdni w miejscach niebezpiecznych jak ostre zakręty z utrudnioną widocznością, znakomicie widoczne znacznie poprawiają bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.
 • Dwustronnie biały.
 • Montowane na linii zatrzymania przed przejściem dla pieszych pozwalają na znaczną poprawę bezpieczeństwa pieszych poprzez zwiększenie widoczności przejścia, szczególnie w miejscach zaciemnianych, wskazanych jako niebezpieczne, na wsiach.
 • Aktywne nawierzchniowe elementy odblaskowe montowane, są w wywierconych 6 cm zagłębieniach za pomocą kleju i wystają tylko 6,5 mm nad jezdnię, dzięki czemu nie są zrywane np. przez pługi śnieżne.
 • Znakomicie poprawiają bezpieczeństwo szczególnie w trudnych warunkach atmosferycznych oraz w nocy, pomagając utrzymywać trajektorię swojego pasa ruchu, zapobiegają nieumyślnemu zjeżdżaniu na pas przeciwny.
 • Zastosowanie nawierzchniowych aktywnych elementów odblaskowych bardzo często umożliwia rezygnacje z montażu typowego drogiego oświetlenia drogowego, pozwalając na znaczną redukcję kosztów.
 • Wytrzymały silikon monokrystaliczny z którego są wykonane punktowe elementy odblaskowe LED wytrzymuje nacisk do 25 ton.
 • 4 odstające elementy w obudowie pomagają w dokładnej instalacji solarnych kocich oczek na odpowiednim poziomie drogi.
 • Wytrzymała aluminiowa obudowa IP 68 zabiega degradacji przez długie lata.
 • Elementy odblaskowe są przyjazne środowisku, nie wywarzają CO2 ani nie potrzebują zewnętrznego źródła zasilania.
 • Dane techniczne

  Więcej informacji
  Szerokośćø126
  Wysokość56,5
  Źródło światła3 LED
  Kolor światłaBiały / Biały
  Natężenie oświetlenia5000 mcd
  Źródło zasilaniaPanel fotowoltaiczny
  Moc panelu fotowoltanicznego2V 120ma
  BateriaNi-MH 1.2v 1200mAh
  Czas pracy na baterii72 godziny po pełnym naładowaniu | czas ładowania 3h w nasłoneczniony dzień

  Opinie

  Polecamy również

  Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!