Aktywne nawierzchniowe elementy odblaskowe LED - jednostronnie biały

215,25 zł 175,00 zł
W magazynie

W celu poprawy widoczności nocą w miejscach w których należy zachować wzmożoną czujność aktywne peo może znacznie poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu. Aktywne punktowe elementy odblaskowe stosowane w okolicy przejść dla pieszych znacznie poprawiają widoczność, wizualnie zwracając uwagę kierowców na konieczność zachowania szczególnej ostrożności w tych rejonach. Swoją przydatność pokazują szczególnie w nocy w strefach niebezpiecznych związanych z utrudnioną widocznością. Stosowane na łukach poprawiają widoczność pasów ruchu zapobiegająca niekontrolowanemu wyjechania z pasa.

Opis produktu

Jednostronnie biały element odblaskowy zwiększa widoczność na trasie

Wykorzystywane obecnie punktowe elementy odblaskowe w przeciwieństwie do tradycyjnych peo nie potrzebują źródła światła które muszą odbijać co znacznie zwiększa ich widoczność w każdych warunkach. Rozwiązania tej generacji wyposażone są w energooszczędne LEDy i zasilane za pomocą panela fotowoltaicznego a dzięki wbudowanej baterii podtrzymującej pracę urządzenia. Pracą urządzenia steruje wbudowany czujnik zmierzchowy który włączają peo wraz z zapadnięciem zmierzchu. Zastosowanie aktywnych peo możne znacznie podnieść bezpieczeństwo wszystkich, którzy uczestniczą w ruchu drogowym.

Wykonuje z wytrzymałego silikonu monokrystalicznego, który charakteryzuje się dużą odpornością, dzięki czemu znosi nacisk do dwudziestu pięciu ton. Co ważne, wykorzystując tego rodzaju rozwiązania, nie szkodzimy środowisku, wykorzystują one darmową energię słoneczną i nie wydzielają dwutlenku węgla. Wykorzystane w odpowiednich miejscach jak niebezpieczne łuki pozwalają na oszczędność, gdyż ich montaż niejednokrotnie podwyższa bezpieczeństwo na tyle, że możliwa jest rezygnacja z budowy kosztownego oświetlenia.

 • Zasilane przez zintegrowany 120ma panel fotowoltaiczny oraz wbudowaną 1200mAh NI-MH baterię która pozwala na pracę przez 72h nie wymaga dodatkowego źródła zasilania.
 • Dzięki wbudowanym czujnikom aktywują się automatycznie po zapadnięciu zmroku.
 • Zastosowanie 3 efektywnych 5 mm diód na każdą stronę wykonanych w technologii LED sprawia, że aktywne solarne elementy odblaskowe są widoczne z odległości dochodzącej do 500m.
 • Aktywne elementy odblaskowe LED służą do wyznaczania skrajni jezdni w miejscach niebezpiecznych jak ostre zakręty z utrudnioną widocznością, znakomicie widoczne znacznie poprawiają bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.
 • Jednostronnie biały.
 • Montowane na linii zatrzymania przed przejściem dla pieszych pozwalają na znaczną poprawę bezpieczeństwa pieszych poprzez zwiększenie widoczności przejścia, szczególnie w miejscach zaciemnianych, wskazanych jako niebezpieczne, na wsiach.
 • Aktywne nawierzchniowe elementy odblaskowe montowane, są w wywierconych 6 cm zagłębieniach za pomocą kleju i wystają tylko 6,5 mm nad jezdnię, dzięki czemu nie są zrywane np. przez pługi śnieżne.
 • Znakomicie poprawiają bezpieczeństwo szczególnie w trudnych warunkach atmosferycznych oraz w nocy, pomagając utrzymywać trajektorię swojego pasa ruchu, zapobiegają nieumyślnemu zjeżdżaniu na pas przeciwny.
 • Zastosowanie nawierzchniowych aktywnych elementów odblaskowych bardzo często umożliwia rezygnacje z montażu typowego drogiego oświetlenia drogowego, pozwalając na znaczną redukcję kosztów.
 • Wytrzymały silikon monokrystaliczny z którego są wykonane punktowe elementy odblaskowe LED wytrzymuje nacisk do 25 ton.
 • 4 odstające elementy w obudowie pomagają w dokładnej instalacji solarnych kocich oczek na odpowiednim poziomie drogi.
 • Wytrzymała aluminiowa obudowa IP 68 zabiega degradacji przez długie lata.
 • Elementy odblaskowe są przyjazne środowisku, nie wywarzają CO2 ani nie potrzebują zewnętrznego źródła zasilania.
 • Dane techniczne

  Więcej informacji
  Szerokośćø126
  Wysokość56,5
  Źródło światła3 LED
  Kolor światłaBiały
  Natężenie oświetlenia5000 mcd
  Źródło zasilaniaPanel fotowoltaiczny
  Moc panelu fotowoltanicznego2V 120ma
  BateriaNi-MH 1.2v 1200mAh
  Czas pracy na baterii72 godziny po pełnym naładowaniu | czas ładowania 3h w nasłoneczniony dzień

  Opinie

  Polecamy również

  Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!