Blokady Parkingowe cena

Blokady parkingowe to urządzenia pozwalające rozwiązać problem braku miejsca postojowego po powrocie do bomu, przyjeździe do pracy. Niestety przy dzisiejszym natężeniu ruchu, zatłoczonych miastach przy jednoczesnym braku miejsc parkingowych problemem okazuje się zaparkowanie samochodu nawet w przypadku opłacania czy posiadania na własność konkretnego miejsca parkingowego. Niejednokrotnie miejsce takie zostaje „zajęte” przez przyjeżdżających kierowców, którzy to albo nie zdają sobie sprawy z faktu, że miejsce jest prywatne albo z powodu braku miejsca do parkowania fakt ten po prostu ignorują. Rozwiązaniem, które ma za zadanie wyeliminowanie tego problemu jest blokada parkingowa. Umiejscowiona na naszym prywatnym miejscu parkingowym stanowi fizyczną barierę nie pozwalając wjechać na miejsce pojazdom nieuprawnionym. Dzięki blokadzie parkingowej możemy wrócić do domu będąc pewnym, że zaparkujemy na należącym do nas miejscu bez przykrych niespodzianek związanych z koniecznością szukania miejsca do zaparkowania po zatłoczonej okolicy.

  • Blokady pomagają zabezpieczyć indywidualne miejsce parkingowe przed osobami nieuprawnionymi
  • Montaż blokady parkingowej zgodnie z prawem wymaga uzyskania prawa do użytkowania miejsca
  • Montaż urządzenia niezgodnie z prawem może skończyć się 500zł mandatem
  • Dobór wytrzymałej blokady gwarantuje zabezpieczenia miejsca parkingowego

 

Gdzie stosowane są blokad parkingowe

Coraz częściej urządzenia te stosowane są nie tylko przez właścicieli prywatnych miejsc postojowych przy blokach ale również w okolicach firm, hoteli czy pensjonatów. Wszędzie tam gdzie zachodzi potrzeba wyznaczenia miejsc czy to dla przybyłych gości hotelu, pracowników, kontrahentów przyjeżdżających w odwiedziny. W celu zapewnienia ich komfortu - mając pod uwagę zatłoczone okolice, brak ogólnodostępnych miejsc parkingowych montaż blokad parkingowych celem zagwarantowania im miejsca parkingowego jest dobrym pomysłem. Pozwoli to zaoszczędzić czasu, nerwów i sprawi, że nasi pracownicy i goście poczują się komfortowo w czasie wizyty.

Czy mogę sam zamontować blokadę parkingową – co na to przepisy?

Podstawowym warunkiem jaki należy mieć na uwadze przy montażu blokady parkingowej jest to czy zgodnie z przepisy posiadamy prawo do miejsca parkingowego, które chcemy zabezpieczyć. Blokady takie należy montować tylko na prywatnych miejscach parkingowych nie ograniczając dostępu do nich osobom posiadającym prawo do korzystania z tych miejsc. Dla przykładu gdy miejsca parkingowe są własnością wspólnoty mieszkaniowe, nie możemy samodzielnie bez zgody wspólnoty zabezpieczyć sobie miejsca parkingowego. Samodzielny montaż blokady na miejscach do których nie posiadamy praw własności może skończyć się 500zł mandatem i jej demontażem (zarządca terenu ma prawo zrobić to bez żadnego ostrzeżenia). W przypadku opłacanego miejsca parkingowego należącego do wspólnoty, gminy czy osoby prywatnej, na montaż blokady powinniśmy uzyskać jej zgodę, pozwoli to nam legalnie cieszyć się zabezpieczonym miejscem parkingowych. Należy zwrócić szczególną uwagę też na miejsce montażu blokady pamiętając o tym, że blokada pod żadnym względem nie może stanowić przeszkody dla pojazdów uprzywilejowanych jak karetka czy straż pożarna.

  • W skrócie, będąc właścicielem terenu jesteśmy w pełni uprawnieni do montażu blokady parkingowej, ale musimy usytuować ją tak by nie była przeszkodą dla pojazdów uprzywilejowanych.
  • Gdy miejsce dzierżawimy/wynajmujemy na montaż blokady obligatoryjnie powinniśmy uzyskać zgodę właściciela terenu, a w przypadku jej uzyskania podczas montażu oczywiście pamiętać o zasadzie związanej z pojazdami uprzywilejowanymi.

 

Jak zbudowane są blokady parkingowe?

Są to urządzenia wykonane z profili zimnogiętych zapewniających wysoką wytrzymałość mechaniczną urządzeń. Urządzenia te są rozkładane (do pozycji pionowej) w celu uniemożliwienia pojazdom nieuprawnionym wjazd na miejsce zamontowania urządzenia. Przed nieprzychylnymi warunkami atmosferycznymi chronione są poprzez warstwę ocynku. W celu zabezpieczenia przed nieuprawnionym otwarciem wyposażone w najprostszej wersji w kłódkę lub wygodniejszy w użytkowaniu posiadających mechanizm blokujący i systemowy zamek. W razie potrzeby urządzenia występują też w wersjach wzmocnionych mających na calu poprawę wytrzymałości mechanicznej w miejscach gdzie blokady narażone są na nieprzychylne warunki użytkowania. W blokadach parkingowych sprzedawanych przez nas zwracamy też uwagę na estetykę, sprawy są szlifowane, powłoka nakładana z dbałość o szczegóły.


Blokady parkingowe aktualne ceny